Středa 7. prosince 2022, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Zuzana Roithová: Nestahujme kalhoty daleko před brodem

Kandidátka na Hrad hovoří o škodlivosti předvolebních průzkumů či „úžasné“ éře Zemana a Fischera. Volit bychom dle ní měli jako malý princ.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Rochovaf 7599323134452

tunel?
Církve (ty které existovaly před rokem 1990) mají nárok na navrácení majetku, to sám uznáváte.To, že mají dostat další peníze má 1 důvod - stát se dříve zavázal k tomu, že bude církve financovat, ostatně proto, že zabavil majetky, se kterými církev mohla hospodařit a tím zajišťovat svůj chod (běžně byly kláštery, kde se pěstovala zelenina, byly církevní pole, sady, vinice i lesy, které zajistili, že církev nemusela to co sama vyprodukovala kupovat.Odluka státu od církve vede k tomu, že tento závazek zanikne, částka byla stanovena určitým způsobem, to že jsou zohledněny církve, které dříve neexistovaly je dáno tím, že "staré" církve se dobrovolně vzdaly části, aby ji rozdělily mezi ně.
0/0
10.1.2013 10:39
Foto

Rochovaf 7279663164242

:)
aspoň že jste si dal příznačné jméno :)KDU ve volbách nepropadla, pokud někdo volil KSČM, tak to byly voliči stran jiných, kterých lze zjistit stejným způsobem jako v uvedeném případě - ODS -363 tisíc, ČSSD - 423 tisíc...KDU, pokud budeme počítat za koalice, kde sice tvořili většinu její kandidáti jen poloviční zisk, získala o 15 tisíc víc.Pokud bychom vzali celkový počet hlasů pro tyto koalice, je to dokonce 68 tisíc, a uvědomme si, že mezi volbami vznikla TOP09, která jim jistě nějaké voliče vzala. Takže klidně si tu nadávejte na koho chcete, ale KDU se nemusí narozdíl od tunelářů této země bát.
0/0
10.1.2013 10:32
Foto

Babul

Paní Roithová
15 let ve vrcholné politice, 15 let se neumazala žádným skandálem, 15 let se dívá, jak se krade napříč politickým spektrem, jak jde tento stát a jeho drtivá většina obyvatel do kopru. Tak tedy - nechci se dívat na to, jak si tato paní stahuje kalhoty, dokonce ani kalhotky, ani když brod bude blízko.
0/0
10.1.2013 7:24
Foto

Selinux

já si myslím, že
že není pravdou, že Fischer a Zeman jsou jasné jedničky, podle mě to je skutečně těžká masáž médií, u pana prof. Franze ale  lidé chtě nechtě budou brát zřetel na "malůvky", dalším argumentem, který jsem slyšel je to, že se bohužel nedostal s větším předstihem do celostátních médií, a řada lidí tak o něm moc neví, i když si osobně myslím, že (nejen) mladí ho budou volit ve vysokém procentu
0/0
9.1.2013 20:32
Foto

Fandas

Jen okrajově
možná jsem jediný.Avšak zeptám se Zeman, Fischer, atd.jsou „jasné jedníčky" – a o ,kandidátovi Judr. Prof. V. Franzovi by nebylo něco málo názoru Vašich, jako redakce ?! Nebo byl také dle propočtu MV vyloučen ? Děkuji za názor i Těch, kterých není už zařazen mezi volitelné kandidáty ? 
0/0
9.1.2013 18:02
Foto

Iva Pudichová

Nenechme se zmanipulovat průzkumy
Manipulace občanů médii na základě volebních průzkumů je do nebe volající.Neměli bychom se dívat na to jestli je kandidát vpravo nebo vlevo, ale jaký je to charakterově člověk, zda bude schopen lidi spojovat, důstojně reprezentovat a nebude podléhat lobbistům a gaunerům.  Toto pro mě splňují pouze tři kandidáti. Když jsem do rozhodování vložila trochu pragmatičnosti vyšel mi z toho jediný kandidát a tím je paní doktorka Roithová.
0/0
9.1.2013 16:08
Foto

M46i93l89a40n 30H46a36r74m77á26č56e36k 4488765457103

Paní Zuzana R. je docela fajn,,
ale její podpora stávající formě církevních restitucí (=tunel) z ní dělá nevolitelného kandidáta. Co bylo ukradeno má být vráceno, správně.  Ale toto vrácení by nemělo být záminkou k novým křivdám (stamiliony korun  pro církve, které ještě ani v roce 1990 neexistovaly. Proč?).  Tím pro mne skončila.
0/0
9.1.2013 13:00
Foto

Vlkodlac

Je nepochybné, že Roithová je nejlepší zbylou volbou.
Ani mě nepřekvapuje, že v poslední době všichni rozumní lidé, kterých si vážím, řekli nebo napsali, že ji budou volit. Z nabízené sestavy je daleko nejlepší. Je to slušná osoba, politicky a morálně ukotvená, přitom pracovitá a schopná a hlavně není (asi) propojená na stávající zločinné mocipány. Je jistou zárukou, že jim nepůjde na ruku a minimálně by mohla "pískat rovinu". To je mnohem víc, než nabízí její konkurenti.Šance bohužel ani tak nemá vysoké, většina lidí je ve vleku té zmiňované manipulativní mediální mafie a navíc líná přemýšlet. Ale uvidíme, rozhodně i ve svém okolí vidím zřetelnou ochotu Roithovou volit. Paní Fischerová by se měla "nad sebou" vážně zamyslet a odstoupit z voleb ve prospěch Roithové. Musí přece vědět, že ve skutečnosti prezidentku dělat nechce (příšli s tím za ní "přátelé"), ani na to nemá. Každý průměrný trouba ji opije rohlíkem. Ta její procenta, co by nepochybně získala, by mohly Roithové zatraceně chybět.Lepší by byl Okamura, tam by byla šance, že půjde otevřeně proti mocipánům, to se u slušné paní Roithové očekávat nedá. Ta šance byla nevelká, ale byla. Proto ho taky museli zaříznout, i za cenu pošlapání Ústavy. A i kdyby Okamura nesplnil nic z toho, co sliboval (a že to byly místy pěkné utopie!), pořád mohl posloužit k nutnému zcivilnění a desinekurizaci funce prezidenta.
0/0
9.1.2013 9:33
Foto

K27a33r73e43l 20D30v12o65ř87á95k 2908444604190

Kompromisy az v druhém kole?
Pokud by druhe kolo bylo o volbe mezi Zemanem a Fischerem, neni spravne mluvit o kompromisu. To je spis na to, hodit si masli.
0/0
9.1.2013 9:09
Foto

Tato osoba z bělobrádkovi antikomunistické
stáje,nemá šanci.Ono na pravé straně je málo voličů a ti se rozprsknou mezi Sobotku,Bobošíkovou,knížete a Fishera...její rýpnutí do krajů a komunistů je klasika KDU...stále se ohánějí tím,že bylo JEN asi 35% voličů-když se ,ale OBJEKTIVNĚ junke do historie kraj.voleb-zjistí,že 35% je NORMÁLNÍ průměr...jenomže oni uspěli komunisté a tak se to okecává-i když je volilo o 100 000 lidí více!Tak  je to.
0/0
9.1.2013 8:42
Foto

Milota

Klaus svým včerejším
Klaus svým včerejším nechutným projevem mocně přilil do ohně, nikoliv olej, ale přímo raketové palivo.Samozvance teď nechal na pokoji (pozor aby nevyhledali své soudruhy nejvěrnější, ztroskotance), zato nám všem, kteří proti jeho zločinu protestujeme sdělil, že jsme debilové neschopní vlastního úsudku a amnestii vlastně (aniž to tušíme) máme strašně rádi.Také nám skromně sdělil, že je ztělesněním hodnost, to už je projev psychopata.Z funkce bude odcházet s hanbou a v opovržení bez ohledu na to, zda se senátu podaří soudně prosadit jeho předčasný vyhazov z Hradu.Jedno pozitivum by jeho řádění mít mohlo. A to zasazení smrtelné rány straně kmotrů a omilostněných a amnestovaných zločinců, Nečasovo stažení do ústraní po Novém roce by tomu nasvědčovalo.
0/0
9.1.2013 8:18