Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

ZVĚŘINA: Zvířátka nad lidi. Hluk nesmí škodit mazlíčkům, na lidi kašleme

Chřástal polní a brouk páchník nejsou pány tvorstva, pravil předseda Senátu Jaroslav Kubera ve svém novoročním poselství. Sice netušíme, kdo hlásá nadřazenost chřástalů nad člověkem, ale dojem pana předsedy, že leckdo je ochoten brát více ohledů na zvířata než na lidi, je patrný v mnoha oblastech.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

5. 1. 2019 5:27

Pane Zvěřino, co jsteto zase vyplodil za žvásty? Tady přeci nejde jen o nějaké mazlíčky nebo si vážně myslíte, ze jediná zvířata na zemi jsou již jen psi a kočky? Toto muže napsat jen arogantní, bezohledný hňup.

0 0
možnosti

M. Mikulec

3. 1. 2019 20:36

Nekteri nezodpovedni majitele psu je berou sebou na leteckou show! To nevim, kam dali rozum.

0 0
možnosti

3. 1. 2019 19:35

Pan Zvěřina má pravdu. Některá zvířata požívají od státu větší ochrany než lidé. Nebude to tím, že zákony přijímají v parlamentu ? Četl jsem karikaturu jak "vykastrovaný samec tura domácího" hovoří k druhému: "Na to že nemáme volební právo, tak máme v parlamentu nečekaně hojné zastoupení."

0 0
možnosti

3. 1. 2019 15:01

Nezdá se mi moudré klást paralelu mezi několik, dobrá, i několik desítek minut trvajícím kraválem ohňostroje a třídenním koncertem techna. Pokud vím, je hlasitá reprodukce hudby na veřejnosti (mimo místa k tomu určená a povolené výjimky) zakázána (proto má každý druhý na/v uších repráky), takže stačí mít koule a nebát se nějakého toho "už zase bijou děti" a poslat technaře, ať si svoje party dělají na vlastní zahrádce.

0 0
možnosti

C. Sangrail

3. 1. 2019 13:08

Hluk škodí především, když je trvalý. Silvestrovský ohňostroj určitě stresuje psy a citlivější lidi, ale je to jednorázová věc a dá se na ni připravit. Horší je podle mě vytrvalý hluk, který nás provází po zbytek roku. Silniční provoz je nutné zlo, které těžko omezíme. Nemusíme k tomu ale zbytečně přispívat. Pouliční muzikanti s reproduktory, obchodní centra, ve kterých nepřetržitě hraje hlasitá "hudba", reproduktory před obchody a v předzahrádkách, televize vyhrávající v čekárnách u doktorů, to vše je zbytečné. V této zemi jsme bohužel nuceni zvykat si na vyšší hladinu hudebního smogu než např. v Německu: zajděte si v Německu do libovolného obchoďáku nebo supermarketu a zjistíte, jaký je to rozdíl. A pak si představte, že máte 13hodinovou směnu v supermarketu a nepřetržitě posloucháte radio. Jaký vliv to musí mít na mozek a sluch?

0 0
možnosti

3. 1. 2019 15:13

Absolutní souhlas. Ticho je k nezaplacení.

0 0
možnosti

3. 1. 2019 11:31

Pane Zvěřino, pláčete na špatném hrobě. Není třeba kritizovat péči o mazlíčky v době ohňostrojů, nýbrž víc se zaměřit a popularizovat škodlivost ohňostrojů.

0 0
možnosti

J. Nový

3. 1. 2019 11:04

"tudie dále uvádějí, že při použití ohňostrojů vzniká velké množství látek, které znečišťují ovzduší a životní prostředí obecně. Potenciální environmentální a zdravotní rizika zábavní pyrotechniky jsou přitom různorodá. Kromě kontaminace vzduchu se mohou toxické látky z ohňostrojů dostat i do vodních zdrojů. Rezidua těžkých kovů může spláchnout ze země déšť a tímto způsobem se mohou dostat do našich jezer, řek a oceánů. Například stroncium, které způsobuje červené zbarvení explozí ohňostroje, je extrémně reaktivní s vodou i vzduchem a může proniknout hluboko do půdy i podzemní vody.

0 0
možnosti

J. Nový

3. 1. 2019 11:04

Při analýze vzorků prachu z ohňostrojů bylo zjištěno, že jsou bohaté na různé kovy, pokaždé však obsahující draslík a stroncium, které slouží jako stopovače ohňostrojů. Z těchto dat je také zřejmý nárůst koncentrací sloučenin SO2 a NO2. Ovzduší je v důsledku explozí ohňostrojů znečišťováno i těžkými kovy (kromě již zmiňovaného draslíku a stroncia je to např. barium, hořčík, měď, olovo či hliník), jejichž sloučeniny se používají v ohňostrojích jako okysličovadla, stabilizátory, k barvení plamene a při jiných speciálních efektech. Tyto kovy se uvolňují zejména ve formě malých částeček, které se pak snadno dostávají do dýchacích cest, kde mohou mít velmi negativní dopad na zdraví lidí i zvířat v okolí. Například u astmatiků může pobyt v blízkosti vypalovaných ohňostrojů způsobit až astmatický záchvat.

0 0
možnosti

3. 1. 2019 10:50

Když si odmyslime hluk, škodí lidem i zvířatům těžké kovy, které se uvolňují při ohňostrojove produkci do ovzduší..

0 0
možnosti

3. 1. 2019 10:21

Vztah některých lidí ke svým miláčkům je trochu nenormální.Chodí k veterináři a platí velké částky peněz,ale platit za zdraví svých dětí navíc nechtějí.

0 0
možnosti

3. 1. 2019 8:49

Tak nevím, ale podle mě soběstačný a zdravý člověk, vždy najde nějaký způsob jak se před tím silvestrovským hlukem na pár hodin ochrání. U zvířat si nejsem jistý, že si třeba nasadí sluchátka.;-)

0 0
možnosti

J. Dřevojan

3. 1. 2019 10:14

Kdyby jen pár hodin. Výrostci na sídlištích mají zásoby petard a začnou se "střelbou" 1.12. a vydrží jim to leckdy až do poloviny ledna. Neleká to jenom různé "mazlíčky", ale i nás v noci, proto bych uvítal zákaz prodeje této zvukové pyrotechniky.

0 0
možnosti