Jiří Trnka: Zimní putování | foto: Galerie Kodl, s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vynikající umělecká díla na výstavě a v online aukci

Online dražba výtvarných děl pořádaná aukčním portálem Artslimit probíhá do 2. října. Vyvážená kolekce děl 19. a 20. století s přesahy do současné tvorby je po celou dobu vystavena v prostorách Galerie KODL. Dražit a detailněji se s nimi seznámit lze také na stránkách Artslimit.com.

Unikátní aukční portál Artslimit.com se zaměřením na umění v sobě spojuje moderní technologie i pečlivou kurátorskou práci. Uživatelům nabízí maximální komfort a současně přináší jedinečné kouzlo aukce. I když probíhá dražba online, výtvarná díla jsou po celou dobu aukce vystavena, každý si tak může vše i osobně přijít prohlédnout. Při aukcích na portálu Artslimit jsou nabízena převážně díla za nižší vyvolávací ceny, než je obvyklé u sálových aukcí. Při výběru se kurátoři soustředí na díla v cenovém rozmezí od 10 000 Kč až do 1 milionu Kč. „Prověřená díla s kvalitní proveniencí nemusí vždy nutně stát miliony korun. Jsem přesvědčen, že nabízené položky a jejich vyvolávací ceny příjemně překvapí řadu zájemců. Navíc v době, kdy mnozí přemýšlejí o jiných variantách zhodnocení nebo alespoň uchování hodnoty svých peněz, poskytuje investice do umění vhodnou alternativu,“ říká Matyáš Kodl.

Předaukční výstavu Artslimit můžete navštívit i prostřednictvím virtuální prohlídky. Devatenácté století v této online aukci reprezentují díla Karla Javůrka, Jana Preislera či tzv. českých Pařížanů – Alfonse Muchy a Luďka Marolda. Výjimečně bohatě je zastoupena tzv. Mařákova krajinářská škola v čele s jedním z jejích nejvýznamnějších žáků Františkem Kavánem. V aukci naleznete taktéž charakteristická díla jednoho z nejžádanějšího českých krajinářů Václava Radimského.

Století dvacáté uvádějí kresby Františka Kupky, Václava Špály či grafické práce Vojtěcha Preissiga. Kunsthistoricky i sběratelsky významnými jmény je prezentována i generace umělců české moderny. Suverénní, melancholickou ukázkou volné ilustrační tvorby čelní představitelky české avantgardy Toyen, je kresba s názvem „Dívčí tvář“ pojatá v nezaměnitelném brilantním kresebném provedení a v oblíbeném, mnohokrát variovaném motivu zasněné dívčí tváře. Nesmíme opomenout ani Františka Tichého, jehož tvorbu prezentuje grafické dílo „Paganini“, spadající do umělcova cyklu věnovaného slavnému houslovému virtuosovi. Charakteristickou ukázkou tvorby Jana Zrzavého je dílo s názvem „Loďka na pobřeží“.

Umění druhé poloviny 20. století se představuje několika výraznými osobnostmi. Nalezneme zde díla Vlastimila Beneše, Oty Janečka, Roberta Piesena, Jaroslava Serpana či Karla Těšínského. Ani současná výtvarná scéna nezaostává za nabitým a sběratelsky zajímavým aukčním výběrem. Těšit se můžete například na velkoformátové plátno Jiřího Georga Dokoupila. Registrace a podrobnosti na www.artslimit.com.