Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pražské metro – 50 let

Právě před půlstoletím ve zbrusu nové stanici Kačerov někdejší šéf komunistů Gustáv Husák slavnostně přestřihl pásku prvního úseku pražského metra. Jak trnitá cesta vedla k jeho vzniku a které vize ztroskotaly?

Číst všechny díly

Spoříme nově na důchod

Nový hráč na poli důchodového spoření – dlouhodobý investiční produkt – se má čile k světu. Jaké jsou jeho (ne)výhody? Co se mění u klasického penzijka? A jakou strategii zvolit, abychom si do penze odnesli co největší balík?

Číst všechny díly

Daně 2024

Lhůta k podání přiznání daně z příjmů za loňský rok se nezadržitelně blíží. Poradíme vám, jak správně vyplnit daňový formulář řádek po řádku i na co všechno nezapomenout.

Číst všechny díly

Peníze 2024

Na kolik nás letos přijdou energie či voda? Jak nejlépe ochránit úspory před inflací? S jakou pomocí od státu můžeme počítat a kdo si nejvíc polepší v platech a důchodech? Přečtěte si, jaké změny a novinky čekají naše peníze.

Číst všechny díly

130 let LN

V sobotu 16. prosince slavíme 130 let, kdy se čtenářům dostal do rukou úplně první výtisk Lidových novin. Přečtěte si o osobnostech, které stály u zrodu české novinářské legendy, a další zajímavé texty z té doby a o ní.

Číst všechny díly

Prokletí důchodů

Šéfkomentátor Petr Kamberský radí, jak si uspořit peníze na stáří - ať už jste právě vystudovali školu, jste upracovaný třicátník s dětmi nebo stojíte na hranici důchodového věku.

Číst všechny díly

Mnichov

Dokumenty, fakta, historické fotografie, analýzy k 85. Výročí dohody čtyř velmocí, která zmrzačila prvorepublikové Československo a kýžený mír stejně nepřinesla.

Číst všechny díly

Získejte peníze od státu 2023

Podpopora na bydlení není jen pro chudé. Na jaké peníze můžete dosáhnout? A jak si spočítát, na co máte nárok? To vše se dozvíte v novém seriálu Lidovek.

Číst všechny díly

Léto s Lidovkami

Jak přežít prázdniny ve zdraví, jak ochránit před vedrem mazlíčky a co nepodcenit, když s nimi chcete vycestovat, ale i články o zajímavých místech, kde jste ještě určitě nebyli. To vše přináší seriál Léto s Lidovkami.

Číst všechny díly

Dědictví a závěti

České dědické právo nabízí určitý „návod“, jak co nejlépe vyřešit mnohdy vášnivé rodinné spory o majetek. Základní informace o dědictví se dozvíte v novém seriálu Dědictví a závěti.

Číst všechny díly

Daně 2023

Daňové poplatníky čeká opět roční zúčtování daně z příjmu. V seriálu Daně 2023 se dozvíte, jak správně vyplnit daňové přiznání řádek po řádku.

Číst všechny díly

Testy nanečisto SŠ

Vyzkoušejte si, jak zvládnete přijímací zkoušky na SŠ. Připravili jsme pro vás různé varianty testů nanečisto.

Číst všechny díly

Přijímací zkoušky 2023

Připravíme vás na přijímací zkoušky na střední školy, ať jste páťák, nebo deváťák. Lekce i testy ke stažení.

Číst všechny díly

Šetřete při vánočním cukroví

I cukroví se ale dá připravit relativně levně, jen je potřeba nad jeho skladbou i množstvím trochu popřemýšlet. Seriál Šetřete při vánočním pečení přináší triky, tipy a recepty.

Číst všechny díly

Rozpad Československa

Seriál k výročí 30. výročí rozdělení republiky připravil historik Jan Rychlík. Provádí nás bouřlivým obdobím začátku 90. let, jež vedlo k rozpadu společného státu Čechů a Slováků.

Číst všechny díly

Pečení pro každého

Pokud je vám představa bytu prostoupeného sladkou vůní vanilky, citronové kůry či kakaa blízká, ale z rozličných důvodů jste se doteď do pečení takřka nepouštěli, určitě uvítáte tento seriál.

Číst všechny díly

Seriál Husité

Vzrušenou dobou pozdního středověku 15. století od kostnického koncilu přes založení Tábora až po události, jež následovaly po „vykrvácení“ u Lipan provádí historik Petr Čornej.

Číst všechny díly

Psychologie pro každého

Kolik lidé trpí depresemi a jak se to má s psychosomatikou? Seriál Psychologie pro každého vám pomůže se zorientovat ve vlastních emocích, ale odpoví i na otázky, jak je možné že nás ze stresu bolí záda.

Číst všechny díly

Budovatelé kapitalismu

Václav Klaus, Ivan Kočárník, Karel Dyba, Lubomír Soudek a další aktéři velkého ekonomického třesku znovu na scéně. U příležitosti 30 let od Sametové revoluce vzpomínali v sérií exkluzivních rozhovorů.

Číst všechny díly

Perimetry

Sny o „konci dějin“ se nenaplnily, v Evropě zuří otevřený konflikt. Ale existují i méně viditelné hrozby. Chcete o nich mít přehled? Poslouchejte podcast Lidovek Perimetry, provedeme vás výbušnými tématy dnešního světa.

Číst všechny díly