Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Seriály

Chcete koupit nový byt od developera? Vyhněte se záludnostem, které vás mohou připravit o peníze


Koupě nemovitosti | foto: Shutterstock

Premium
Už nechcete platit nájem a chtěli byste se přestěhovat do vlastního? Nebo hledáte vhodnou nemovitostní investici? Z nabídek vás nejvíc zaujal byt nebo dům od developera, který jste se rozhodli koupit. Nemovitost ale ještě nestojí, je pouze na papíře v podobě plánů, vizualizací a krásných reklam. Na co všechno si dát pozor, abyste o své úspory či investice nepřišli? Co je to vlastně smlouva o smlouvě budoucí a jak se liší od kupní smlouvy?

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet tři měsíce zdarma

První odemčený díl seriálu čtěte zde

Při investici do nového bytu či domu je nutná zvláštní obezřetnost. Člověk je často zaslepen vidinou výhodné koupě domu s růžovou zahradou nebo luxusně vybaveného bytu na střeše domu v centru města. Zejména v poslední době se pak objevují moderní komplexy určené vyloženě pro investici v rychle rostoucím trhu.

Z právního hlediska však jde většinou o mnohem složitější operaci než u běžné koupě nemovitosti. Situace, kdy se zavazujeme investovat peníze do bytu, který ještě nestojí, může být velmi riskantní. Stavba se může z nejrůznějších důvodů zdržet nebo dokonce vůbec neuskutečnit. Případně nemusí odpovídat původní smluvní dokumentaci. Např. se našemu klientovi stalo, že byt, který si na začátku rezervoval nakonec v domě kvůli připomínkám památkářů a dalších aktérů vůbec nevznikl.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat