Středa 28. února 2024, svátek má Lumír
130 let

Lidovky.cz

Události

Armáda spásy začíná vánoční sbírku, Poláci mají do Česka vydat Čermáka

Polští policisté zadrželi dezinformátora Čermáka. Měl namířeno do Běloruska foto: Polská policie

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Polsko by mělo do Česka vydat Tomáše Čermáka, který byl letos v červenci pravomocně odsouzen k 5,5 roku vězení za podporu a propagaci terorismu. Před nástupem do vězení se skrýval v Polsku, kde byl 14. listopadu dopaden. Mezinárodní zatykač na Čermáka vydal Krajský soud v Plzni.

Zasedat bude tripartita. Jednat by měla o valorizaci minimální mzdy, situaci ve zdravotnictví, záměrech ve vzdělávání, strategických investicích, čerpání peněz z EU či o postupu přípravy změn penzí.

Armáda spásy zahájí vánoční sbírku. Zájemci budou moci na řadě míst, hlavně v Moravskoslezském kraji, vhazovat peníze do červených kotlíků na podporu práce s dětmi a mládeží, rodinami, seniory a opuštěnými lidmi.

Jednat budou unijní ministři dopravy. Česko bude zastupovat ministr Martin Kupka. Ministři budou řešit například revizi směrnice o řidičských průkazech či revizi směrnice o usnadnění přeshraniční výměny informací o dopravních deliktech v oblasti bezpečnosti silničního provozu.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) se sejde se zástupci lékařů kvůli ohlášené dohodě na navýšení peněz na platy a mzdy pracovníků nemocnic o 9,8 miliardy korun z veřejného zdravotního pojištění.

Koná se jednání rady hlavního města. Na programu je nominace exmanažera ČEZ Vladimíra Schmalze do dozorčí rady Pražské plynárenské, novela vyhlášky o projednávání přestupků v dopravě, financování lékařských pohotovostí na příští rok nebo zakázka na rekonstrukci domu pro seniory v Bohnicích.

Autoři: ,