Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Prezident Pavel jmenuje nové ministry Beka a Dvořáka. Na hollywoodský chodník slávy přibude hvězda princezny Leiy

Carrie Fisherová jako princezna Leia ve slavné scéně z filmu Hvězdné války: Návrat Jediho (1983) foto: Profimedia.cz

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Končí jarní termín státní části maturitních zkoušek, které organizuje Cermat. Dnes se konají didaktické testy z francouzštiny, němčiny, ruštiny a španělštiny i dobrovolné matematiky rozšiřující.

Měla by pokračovat jednání koaličních špiček o balíčku návrhů ke konsolidaci státního rozpočtu.

Předseda arménské vlády Nikol Pašinjan na návštěvě ČR. Setká se s premiérem Petrem Fialou (ODS) a s předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09).

Hradní kancléřka Jana Vohralíková představí změny v organizační struktuře Kanceláře prezidenta republiky.

Prezident Petr Pavel jmenuje ministry školství Mikuláše Beka a pro evropské záležitosti Martina Dvořáka. Premiér Petr Fiala je následně uvede do funkce.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) položí květiny k pomníku Milana Rastislava Štefánika v Petřínských sadech při příležitosti připomínky 104. výročí jeho tragické smrti.

Český ministr zahraničí Jan Lipavský končí svou návštěvu USA.

Německý kancléř Olaf Scholz je na návštěvě Etiopie a Keni, do 6. května.

V indickém Benaulim se setkají ministři zahraničí států Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO), zúčastní se ho i ruský šéf diplomacie Sergej Lavrov. Kromě Indie a Ruska jsou členy SCO také Čína,Uzbekistán, Kazachstán, Tádžikistán, Kyrgyzstán a Pákistán.

Organizátoři protestů proti vládní justiční reformě v Izraeli plánují takzvaný Den národní rovnosti, při němž chtějí protestovat také proti výjimkám, které mají ultraortodoxní židé.

V Budapešti začíná dvoudenní konference pořádaná americkým konzervativním spolkem CPAC. Promluvit mají maďarský premiér Viktor Orbán, šéf rakouské protiimigrační strany FPÖ Herbert Kickl, americký televizní moderátor Tucker Carlson nebo český expremiér Andrej Babiš.

Místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan zavítá do Rwandy, návštěva potrvá do 5. května.

V Súdánu by mělo začít platit sedmidenní příměří.

Hollywoodský chodník slávy rozšíří hvězda věnovaná herečce Carrie Fisherové, kterou proslavila role princezny Leiy v Hvězdných válkách.

Šéfové technologických firem Google, Microsoft, OpenAI a Anthropic se v Bílém domě setkají s americkou viceprezidentkou Kamalou Harrisovou a dalšími vysoce postavenými představiteli. Diskutovat budou o umělé inteligenci.

Autoři: ,

Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.

Každá budoucí maminka se snaží zajistit pro své miminko jen to nejlepší. GS Mamavit je komplexní multivitaminový doplněk, který je speciálně...