Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Události

V Mnichově začíná tradiční bezpečnostní konference. Ve Francii stávkují průvodčí, nepojede až polovina vlaků TGV

Na Mnichovskou bezpečnostní konferenci letos míří i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

V Bavorsku začíná třídenní Mnichovská bezpečnostní konference. Očekává se účast pěti desítek šéfů vlád a hlav států a přes sto ministrů. Mimo jiné viceprezidentky USA Kamaly Harrisové, šéfa čínské diplomacie Wang Iho, ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, německého kancléře Olafa Scholze, izraelského prezidenta Jicchaka Herzoga nebo českého prezidenta Petra Pavla.

Francouzský prezident Emmanuel Macron se v Paříži setká s jordánským králem Abdalláhem II. Jednat mají o humanitární krizi v Pásmu Gazy.

Krajský soud v Praze pokračuje v projednávání kauzy podnikatele Petra Sisáka a dalších spoluobžalovaných kvůli údajně zmanipulované insolvenci společnosti Via Chem Group.

Francouzský prezident Emmanuel Macron v Paříži podepíše bilaterální bezpečnostní dohodu se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským. Ukrajinský prezident se v Německu sejde také s kancléřem Olafem Scholzem.

Ve Francii začíná třídenní stávka průvodčích a palubního personálu na francouzské železnici. Kvůli tomu nepojede až polovina vysokorychlostních vlaků TGV.

Finský premiér Petteri Orpo bude ve Varšavě jednat se svým polským protějškem Donaldem Tuskem o zbrojním průmyslu, bezpečnostní situaci a pomoci Ukrajině.

V Moskvě začne nový soudní proces s Olegem Orlovem, významným obráncem lidských práv v Rusku.

V Budapešti se bude konat další demonstrace kvůli omilostnění muže, který pomáhal svému nadřízenému utajit sexuální zneužívání v dětském domově. Po propuknutí skandálu odstoupila maďarská prezidentka a ministryně spravedlnost

V německé metropoli pokračuje filmový festival Berlinale, který potrvá do 25. února.

Autoři: ,