Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Fiala poobědvá se Zemanem, Brazilci vystaví Pelého rakev

Pelé na tiskové konferenci krátce před ukončením kariéry, tenkrát 29. září 1977 byl hráčem New Yorku Cosmos. O přestupu se údajně jednalo čtyři roky, než Pelé souhlasil. V USA hrál dva a půl roku a díky němu se fotbal dostal do podvědomí Američanů. Říká se, že pomohl postavit fotbal v USA na cestu k pořádání MS 1994. foto: AP

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Koná se novoroční oběd prezidenta Miloše Zemana a premiéra Petra Fialy.

Ve Vídni se uskuteční jednání ministrů zahraničí Česka Jana Lipavského, Slovenska Rastislava Káčera a Rakouska Alexandera Schallenberga s indickým protějškem Subrahmanjamem Džajšankarem o aktuálních zahraničněpolitických tématech.

Na mistrovství světa hokejistů do 20 let se ve čtvrtfinálovém zápase utkají čeští hráči se Švýcarskem od 19.30.

Proběhne koncert České filharmonie k 30. výročí vzniku samostatné České republiky. Zúčastní se předsedové české a slovenské vlády Petr Fiala (ODS) a Eduard Heger s manželkami, členové české vlády, předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a další významní hosté.

Fotbalisté Ostravy, Brna, Zlína a Olomouce zahájí zimní přípravu.

Od 14. hodiny bude na stadionu klubu FC Santos na 24 hodin vystavena rakev s ostatky slavného brazilského fotbalisty Pelého, který zemřel ve čtvrtek ve věku 82 let. Za Santos hrál v letech 1956 až 1974.

Autoři: ,