Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Fiala poobědvá se Zemanem, Brazilci vystaví Pelého rakev

Pelé na tiskové konferenci krátce před ukončením kariéry, tenkrát 29. září 1977 byl hráčem New Yorku Cosmos. O přestupu se údajně jednalo čtyři roky, než Pelé souhlasil. V USA hrál dva a půl roku a díky němu se fotbal dostal do podvědomí Američanů. Říká se, že pomohl postavit fotbal v USA na cestu k pořádání MS 1994. foto: AP

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Koná se novoroční oběd prezidenta Miloše Zemana a premiéra Petra Fialy.

Ve Vídni se uskuteční jednání ministrů zahraničí Česka Jana Lipavského, Slovenska Rastislava Káčera a Rakouska Alexandera Schallenberga s indickým protějškem Subrahmanjamem Džajšankarem o aktuálních zahraničněpolitických tématech.

Na mistrovství světa hokejistů do 20 let se ve čtvrtfinálovém zápase utkají čeští hráči se Švýcarskem od 19.30.

Proběhne koncert České filharmonie k 30. výročí vzniku samostatné České republiky. Zúčastní se předsedové české a slovenské vlády Petr Fiala (ODS) a Eduard Heger s manželkami, členové české vlády, předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a další významní hosté.

Fotbalisté Ostravy, Brna, Zlína a Olomouce zahájí zimní přípravu.

Od 14. hodiny bude na stadionu klubu FC Santos na 24 hodin vystavena rakev s ostatky slavného brazilského fotbalisty Pelého, který zemřel ve čtvrtek ve věku 82 let. Za Santos hrál v letech 1956 až 1974.

Autoři: ,