Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Události

Končí lhůta pro podání přihlášek na střední školy. Julian Assange znovu stane před londýnským soudem

ilustrační snímek foto: Miroslav RendlMAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Končí podávání přihlášek na střední školy pro první kolo přijímacího řízení. Uchazeči mohou podat až tři přihlášky, a to buď nově elektronickou formou s ověřením zákonného zástupce a využitím elektronické identity, papírovou formou s podporou elektronického systému, nebo pouze papírovou formou. Na přihlášce seřadí školy podle priority.

Londýnský soud začne projednávat možná poslední pokus Juliana Assange zabránit extradici do Spojených států.

V Bruselu se sejdou ministři pro evropské záležitosti členských států Evropské unie. Projednají přípravu březnového summitu EU. Česko bude zastupovat ministr Martin Dvořák.

V Haagu pokračuje druhým dnem zasedání Mezinárodního soudního dvora, jemuž zástupci pěti desítek zemí postupně předkládají argumenty k důsledkům izraelské okupace palestinských území, jež trvá od roku 1967. Jednání, které iniciovalo Valné shromáždění OSN, potrvá do 26. února. Soud pak zřejmě během týdnů vynese k této věci nezávazné stanovisko.

Polští zemědělci chystají úplnou blokádu hraničních přechodů s Ukrajinou a důležitých silničních tahů vedoucích například do mořských přístavů nebo na velká nádraží. Protestují proti klimatické politice EU a dovozu levnějších zemědělských produktů z Ukrajiny.

Ukrajinští řidiči kamionů chystají sérii protestů na hranicích v reakci na blokády polských rolníků. Demonstrace má začít dnes na třech přechodech.

Městský soud v Praze pokračuje v projednávání případu Pavla Rusa, který podle obžaloby rozeslal úřadům desítky výhrůžných antisemitských prohlášení. Muž je stíhaný mimo jiné za podporu terorismu.

Na sedmi německých letištích včetně Frankfurtu nad Mohanem, Berlína a Mnichova stávkuje pozemní personál společnosti Lufthansa. Stávka potrvá do středečního rána.

V Singapuru začíná mezinárodní aerosalon, na kterém se představí výrobci dopravních letadel i vojenské techniky.

Americký režisér Martin Scorsese dostane na filmovém festivalu Berlinale čestného Zlatého medvěda za celoživotní dílo.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!