Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Volodymyr Zelenskyj se setká s lídry EU. Remasterovaný Titanic se po 25 letech vrací na plátna kin

Leonardo DiCaprio a Kate Winsletová ve filmu Titanic (1997) foto: Profimedia.cz

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Poslanci by se dnes měli zabývat novou brannou legislativou. Jde o vládní předlohu, která mimo jiné rozšiřuje možnosti dobrovolného zapojení obyvatel do obrany Česka.

Okresní soud v Chomutově bude pokračovat v hlavním líčení s trojicí učitelek mateřské školy, které státní zastupitelství viní z nepřiměřeně hrubého chování vůči dětem. Obžalované jsou z přečinu ohrožování výchovy dítěte.

Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní data o cestovním ruchu v loňském čtvrtém čtvrtletí. V létě cestovní ruch v ČR po dvouletém covidovém útlumu ožil a téměř dosáhl na čísla z třetího kvartálu roku 2019, kdy jej neovlivňovala epidemie koronaviru. Tržby služeb od července do konce září meziročně stouply o 6,9 procenta.

Setkáním s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským dnes dopoledne lídři států Evropské unie zahájí mimořádný summit, jehož tématem je mimo jiné další pomoc zemi, která už téměř rok čelí ruské agresi. Kromě toho budou prezidenti a premiéři debatovat o možnostech omezení rostoucího počtu migrantů mířících do Evropy nebo o podpoře unijní ekonomiky v době masivních státních subvencí ve Spojených státech a Číně. Českou republiku bude na summitu zastupovat premiér Petr Fiala.

Předběžná zpráva o vývoji inflace za leden v Německu. Ekonomové očekávají, že z prosincové hodnoty 8,6 procenta pokračovaly spotřebitelské ceny v růstu a míra inflace se vrátila nad devět procent.

Do kin přijde americký remasterovaný film s vysokosnímkovou frekvencí Titanic: 25. výročí (Titanic: 25th Anniversary) režiséra Jamese Camerona.

Autoři: ,

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat