Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Události

V Bruselu se sejdou ministři zahraničí ze zemí NATO, na Slovensku končí prezidentská kampaň

Předvolební reklamy v Bratislavě (23. března 2024) foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Fakultní nemocnice Motol se vyjádří k hospitalizaci bývalého prezidenta Miloše Zemana (od 14.00).

Soud začne potřetí projednávat kauzu firmy Viktoriagruppe a jejích manažerů, kteří čelí obžalobě z toho, že podvedli Správu státních hmotných rezerv.

Proběhne konference o významu spolupráce akademické obce a obranných složek Armády ČR. Zúčastní se prezident Petr Pavel, náčelník generálního štábu Armády ČR Karel Řehka, velvyslankyně při EU Edita Hrdá, rektor ČVUT v Praze Vojtěch Petráček a další.

Koná se setkání k ukončení procesu registrací v souvislosti s prodloužením dočasné ochrany pro uprchlíky z Ukrajiny a připravovanému zákonu Lex Ukrajina 7.

Z programu jednání vlády: návrh novely zákona o posuzování shody stanovených výrobků při jejich dodávání na trh, změna nařízení vlády o stanovení maximálního počtu hodin výuky financovaného ze státního rozpočtu, návrh na jmenování rektora Policejní akademie ČR, aktualizace koncepce rozvoje schopností Policie ČR v oblasti kyberkriminality.

V centrále NATO v Bruselu se sejdou ministři zahraničí ze zemí Severoatlantické aliance, 75 let po jejím založení. Česko bude zastupovat ministr Jan Lipavský.

V Paříži se koná zasedání Globální sítě parlamentů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) k aktuálním mezinárodním otázkám. Zúčastní se místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS) s delegací poslanců.

Pokračuje vyšetřování teroristického útoku v koncertní síni Crocus City Hall v Krasnogorsku na předměstí Moskvy, který si vyžádal nejméně 144 obětí. Moskevský městský soud má rozhodovat o odvolání jednoho z obviněných z napomáhání teroristům - otce taxikáře, který předpokládaným pachatelům prodal auto - proti uvalení vazby.

Na Slovensku končí kampaň před sobotním rozhodujícím kolem přímé volby prezidenta. Večer (od 20:10, RTVS) je naplánován televizní duel finalistů volby mezi Ivanem Korčokem a Peterem Pellegrinim.

Eurostat zveřejní rychlý odhad březnového vývoje inflace v eurozóně.

Autoři: ,

Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!
Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!

3 maminky, které porodily císařským řezem, vyzkoušely kojenecké mléko Nutrilon Profutura CESARBIOTIK™ 2. Co nabízí oproti standardnímu mléku? A jak...