Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Události

Pokračuje soud v případu psychiatra Cimického, Biden i Trump navštíví americko-mexickou hranici

Obvodní soud pro Prahu 8 dnes začne projednávat případ psychiatra Jana Cimického. Ten je obžalovaný ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání. (4. ledna 2024) foto: Ladislav Křivan, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) po jednání představenstva Agrární komory ČR a Zemědělského svazu představí definitivní podobu návrhů na zlepšení stavu českého zemědělství.

Pokračuje soud v projednání případu psychiatra Jana Cimického, který čelí obžalobě ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání. Na jednání bude soud vydávat vstupenky.

Rada vlády pro koordinaci politiky v oblasti závislostí bude mít zasedání. Hlavními tématy budou výroční zprávy o tabákových a nikotinových výrobcích a alkoholu v ČR za rok 2023.

Prezident Petr Pavel se na návštěvě Lucemburska setká mezi jinými s lucemburským velkovévodou Henrim či předsedou vlády Lukem Friedenem.

V Paříži začne soud se čtyřmi muži obviněnými, že pomohli sehnat zbraně muži, který v roce 2018 spáchal útok na vánoční trhy ve Štrasburku. Při útoku zemřelo pět lidí, 11 bylo zraněno a pachatele po dvou dnech dopadla a zabila policie.

V Rakousku se očekává rozsudek v případě, kdy matka svého syna věznila v přepravce pro psy a týrala ho hlady. Obžalovaná je také její přítelkyně. Matce hrozí až doživotní trest.

Americký prezident Joe Biden a jeho předchůdce Donald Trump plánují na různých místech v Texasu navštívit americko-mexickou hranici. Imigrace do USA z Mexika je zásadním tématem kampaně před listopadovými prezidentskými volbami, v nichž se Biden a Trump s velkou pravděpodobností znovu utkají.

Autoři: ,

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...