Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Demise slovenského premiéra Matoviče, vyhlášení literární ceny a kulatý stůl k novele zákona o myslivosti

Slovenská prezidentka přijme demisi premiéra Matoviče. foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Soud bude pokračovat v projednávání kauzy pronájmu reklamních ploch dálnic a rychlostních silnic. Podle obžaloby dva bývalí čelní představitelé Ředitelství silnic a dálnic plochy pronajali nevýhodně.

Tisková konference České kardiologické společnosti o moderních lécích, které bezpečně zabraňují tvorbě krevních sraženin a nové skupině léků pro nakažené koronavirem.

Uskuteční se online kulatý stůl k novele zákona o myslivosti. Vystoupí zástupci ministerstva životního prostředí a ministerstva zemědělství, zástupci Českomoravské myslivecké jednoty, České zemědělské univerzity, Sdružení vlastníků obecních lesů, Asociace soukromého zemědělství a Hnutí DUHA.

Tisková konference ředitele Fakultní nemocnice Motol Miloslava Ludvíka, hlavního lékárníka Petra Horáka a přednosty KARIM 2. LF UK Tomáše Vymazala na téma distribuce a léčba přípravkem Regn-Cov2.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil a pražský primátor Zdeněk Hřib navštíví výrobní halu se čtyřmi tchajwanskými linkami na respirátory konsorcia ECVVR.

Začíná online Veletrh práce a vzdělávání. Potrvá do 1. dubna.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová přijme demisi premiéra Igora Matoviče. Sestavením nové vlády pověří ministra financí Eduarda Hegera.

Porota oznámí jména uchazečů o letošní Mezinárodní Bookerovu cenu, prestižní literární ocenění pro román přeložený do angličtiny.

Vyhlášení Ceny Astrid Lindgrenové za literaturu pro děti a mládež. V široké nominaci 262 kandidátů z řad spisovatelů, ilustrátorů, vypravěčů či propagátorů literatury pro děti a mládež jsou i Češi Petr Nikl a Květa Pacovská.

Autor: