Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Události

Končí stabilní kontroly na hranicích se Slovenskem, zemědělci ve Francii pokračují v protestech

Policie obnovila kvůli nelegální migraci namátkové kontroly na hraničních přechodech se Slovenskem. Na snímku hlídka v obci Strání na Uherskobrodsku. (říjen 2023) foto: Zdeněk Němec, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Mezinárodní soudní dvůr by měl vynést verdikt ve sporu mezi Ukrajinou a Ruskem, který se týká tvrzení Moskvy, že její vojenská invaze na Ukrajinu měla zabránit genocidě tamního ruskojazyčného obyvatelstva. Podle Kyjeva Rusko argumentuje v rozporu s mezinárodním právem, Moskva zpochybnila jurisdikci soudu v kauze.

Dnes končí stávka organizovaná několika finskými odborovými organizacemi. Aerolinky Finnair avizovaly, že stávka citelně naruší i letecký provoz.

O půlnoci na sobotu skončí stabilní kontroly na českých hranicích se Slovenskem. Režim kontrol má přejít na namátkový.

Pokračují protesty francouzských zemědělců, včetně blokád hlavních silničních tahů. Upozorňují na dovoz levných produktů ze zahraničí či požadavky spojené s přechodem EU k ekologičtějšímu zemědělství.

Pravděpodobně večer či v noci má začít fungovat elektronický systém podávání přihlášek na střední školy (DiPSy). Původně se měl systém otevřít veřejnosti ve čtvrtek 1. února, kvůli problémům s nahráváním příloh a následnému ověření bezpečnosti Cermat start odložil. Čas na podání přihlášek je do 20. února.

Autoři: ,

Kdy dát dětem první kapesné a kolik?
Kdy dát dětem první kapesné a kolik?

Kdy je vhodný čas dávat dětem kapesné a v jaké výši? To jsou otázky, které řeší snad každý rodič. Univerzální odpověď však neexistuje. Je ale...