Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidem začnou chodit SMS ohledně třetí dávky vakcíny, vyšetřovací komise má zveřejnit zprávu k Bečvě

Očkování v ústecké čtvrti Mojžíř provádí mobilní tým. foto: Iveta Lhotská, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Lidé začnou dostávat SMS s informací o možnosti hlásit se k přeočkovávání třetí dávkou vakcíny proti covidu. Další dávku mohou dostat všichni očkovaní, a to po osmi měsících poté, co dokončili vakcinaci. Doporučená je zejména lidem nad 60 let. Očkovat budou praktičtí lékaři a vakcinační centra v nemocnicích.

Sněmovní vyšetřovací komise k otravě řeky Bečvy by měla zveřejnit závěrečnou zprávu.

Zasedání krajského předsednictva ČSSD. Mohlo by jednat o vyškrtnutí někdejšího lídra volební kandidátky Dělnické strany sociální spravedlnosti Bohdana Babince z pražské kandidátky ČSSD.

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek odlétá na 76. zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku. Setká se také s významnými českými vědci a podnikateli v USA.

Ve 14:00 začíná schůze vlády. Na programu mimo jiné:

  • novela nařízení vlády o látkách s anabolickým a jiným hormonálním účinkem,
  • návrh na vstup vlády do řízení vedeného před Ústavním soudem, které se týká zákona o majetku ČR a jejím vystupování v právních vztazích,
  • převod peněz z fondu zakladatele státního podniku Národní agentury pro komunikační a informační technologie do státního rozpočtu,
  • aktualizovaný harmonogram digitalizace služeb veřejné správy na období 2021 až 2025,
  • změna programu na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu na roky 2020 až 2026,
  • zpráva o činnosti Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu za rok 2020,

V elektrárnách Dukovany a Dalešice začnou dvoudenní cvičení energetiků a armády. U Dalešic bude cvičit rota aktivních záloh, udělá tam i kontrolní stanoviště. V Jaderné elektrárně Dukovany budou znít sirény.

Ministerstvo financí zahájí prodej další emise státních dluhopisů pro občany, tzv. Dluhopisy Republiky. Dluhopisy bude možné objednávat do 23. prosince.

Sledujeme vývoj v Rusku po parlamentních volbách. Prezident Vladimir Putin bude prostřednictvím videohovoru jednat s předsedkyní ústřední volební komise Ellou Pamfilovovou.

Začínají předčasné parlamentní volby v Kanadě. První volební místnosti se otevřou v 13:00 SEČ (Newfoundland), poslední se zavřou ve 4:00 SEČ 21. září (Tichomořské časové pásmo).

Odvolací Vrchní soud v Praze projedná spor syna režiséra Ladislava Smoljaka Filipa s firmou Supraphon, která bez mužova souhlasu vydala desky k výročí Divadla Járy Cimrmana.

Soud v Kigali vynese rozsudek nad Paulem Rusesabaginou, jehož činy se staly inspirací pro hollywoodský film Hotel Rwanda. Nyní je ale souzen kvůli obvinění z terorismu.

V Pekingu se otevře největší zábavní park na světě věnovaný filmům z produkce Universal Studios. Atrakce jsou spojené se sérií filmů o Harry Potterovi, Kung fu Pandou nebo Mimoni.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Advantage Consulting, s.r.o.
PRACANT DO VÝROBY NÁSTUPNÍ MZDA 27.000KČ

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Ústecký kraj
nabízený plat: 27 000 - 27 000 Kč

Mohlo by vás zajímat