Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Lipavský míří do Maďarska, Pavel se sejde s poradci a vinaři popíší současnou situaci ve vinicích

Tisková konference po setkání prezidenta Petra Pavla s Petrem Fialou, Markétou Pekarovou Adamovou, Milošem Vystrčilem a Janem Lipavským. (7. prosince 2023) foto: Anna Boháčová, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Prezident Petr Pavel se setká se svými zahraničněpolitickými poradci k debatě nad aktuálním děním ve světě. Společně s dalšími experty pak budou diskutovat o vývoji na Blízkém východě.

Svaz vinařů ČR svolal na dnešní den tiskovou konferenci k aktuální situaci ve vinicích a vyčíslení škod, které napáchaly mrazy. Zúčastní se prezident svazu Martin Chlad a zástupci všech vinařských podoblastí.

Koná se virtuální jednání kontaktní skupiny pro Ukrajinu, která je vedená Spojenými státy a sdružuje asi pět desítek zemí podporujících Kyjev zbraněmi a municí.

Český ministr zahraničí Jan Lipavský navštíví Maďarsko. Setká se s protějškem Péterem Szijjártóem či s budapešťským starostou Gergely Karácsonym.

Druhý, závěrečný den konference pořádané americkým konzervativním spolkem CPAC. Vystoupí mj. bývalý polský premiér Mateusz Morawiecki, nizozemský krajně pravicový politik Geert Wilders nebo maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.

Očekává se, že na burze v Amsterodamu se začne obchodovat s akciemi evropské investiční firmy CVC Capital.

Autoři: ,