Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Události

Projednávat se bude prodloužení termínu přihlášek na střední školy i revize systému sociálních dávek

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Ladislav Křivan, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Ministerstvo školství by se mělo zabývat možným prodloužením termínu podávání přihlášek na střední školy. Případné prodloužení termínu záleží na vývoji situace a skutečném zpoždění elektronického systému DiPSy.

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) má od 10:00 tiskovkou konferenci, tématem bude revize systému sociálních dávek a jeho nastavení do budoucna.

V Českých Budějovicích bude 14:15 slavnostně otevřena opravená památkově chráněná budova vlakového nádraží (od 14:15). Zúčastní se ministr dopravy Martin Kupka (ODS) a generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Na programu jednání rady hlavního města (od 10:00) je záměr vypsání zakázky rekonstrukce Divadla na Vinohradech či dotace na zlepšení způsobu vytápění v domácnostech.

Železniční koncern Deutsche Bahn (DB) a odbory strojvedoucích GDL zahájí vyjednávání, do začátku března chtějí dosáhnout dohody o mzdách a lepších pracovních podmínkách.

Ruská ústřední volební komise oznámí výsledky kontroly podpisových listin, které minulý týden odevzdali kandidáti do prezidentských voleb – politik a odpůrce ruské invaze na Ukrajinu Boris Naděždin a kandidát neparlamentní strany Komunisté Ruska Sergej Malinkovič.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!