Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Německá policie začíná rozsáhlé kontroly, sejdou se poslanci a startuje baráž o extraligu

Policie v Řezně. (11. září 2023) foto: Profimedia.cz

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Německá policie chystá rozsáhlé kontroly nákladní silniční dopravy. Nasazeno na asi 500 kontrolních místech po celé zemi bude zhruba 4000 policistů.

Soud se dopoledne vrátí ke správní žalobě právníka a whistleblowera Ondřeje Závodského, který se brání proti odvolání z funkce náměstka ministerstva financí.

Pokračuje řádná schůze Sněmovny. Poslanci by měli schvalovat půlroční odklad změn v placení odvodů u dohod o provedení práce a památkovou novelu o archeologických nálezech. Ve druhém čtení by měli projednat změny v oddlužení. Na programu je také volba členky vedení NKÚ.

Sejde se i Senát. Na programu je mj. návrh změny občanského zákoníku upravující partnerství stejnopohlavních párů, zákon o odpuštění penále z pojistného na veřejné zdravotní pojištění nebo novely o ochraně spotřebitele a o základních registrech.

Kvůli opravě tramvajové trati bude dočasně přerušen provoz tramvají v úseku Hradčanská - Strossmayerovo náměstí. Výluka potrvá do půlnoci 28. dubna.

Pracovní večeří začíná mimořádný summit EU. Hlavními tématy prvního dne bude situace na Ukrajině a na Blízkém východě a vztahy s Tureckem. Česko bude zastupovat premiér Petr Fiala.

Zasedat bude Rada České televize. Na programu mj. koncept rozpočtu na rok 2025, volba předsednictva Rady ČT, výběrové řízení na ředitele TS Ostrava a informace o činnosti divize Finance a provoz (2023).

Začíná baráž o hokejovou extraligu. Rytíři z Kladna na svém stadionu přivítají vítěze první ligy VHK Robe Vsetín.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!