Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Pokračuje soud s Cimickým. Evropský parlament bude hlasovat o pravidlech pro zemědělský dovoz z Ukrajiny

Soud pokračuje v projednání případu psychiatra Jana Cimického. foto: Ladislav Křivan, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

V případu psychiatra Jana Cimického, který čelí obžalobě z několika znásilnění a desítek případů vydírání, by dnes měl Obvodní soud pro Prahu 8 začít vyslýchat poškozené ženy.

Státní volební komise vylosuje čísla, jimiž budou označeny hlasovací lístky stran, hnutí a koalic kandidujících ve volbách do Evropského parlamentu v ČR, které se uskuteční 7. a 8. června.

Soud se bude znovu zabývat případem bývalých příslušníků Státní bezpečnosti (StB) Milana Kopince, Vladimíra Novotného a Karla Vykypěla obžalovaných ze zneužití pravomoci úřední osoby. Muži podle žalobců při akci Asanace donutili vytrvalou šikanou rodinu Hyblerových k vystěhování do zahraničí.

Poslanci Evropského parlamentu budou rozhodovat o prodloužení pozastavení cel a kvót na dovoz zemědělských výrobků z Ukrajiny. Očekává se, že mimo jiné také schválí pravidla týkající se práva spotřebitelů na opravu výrobků i po uplynutí záruční doby.

Americký Senát začne projednávat návrhy zákonů o vojenské finanční pomoci Ukrajině, Izraeli, Tchaj-wanu a dalším partnerům v jihovýchodní Asii. Plán po měsících neshod v sobotu schválila Sněmovna reprezentantů.

Starostka Paříže Anne Hidalgová představí plán slavností konaných ve francouzské metropoli v souvislosti s nadcházejícími Letními olympijskými hrami. Šéf organizačního výboru pařížské olympiády Tony Estanguet odhalí olympijské kruhy na letišti.

Závěrečnými řečmi pokračuje hlavní líčení s bývalým místopředsedou Fotbalové asociace ČR Romanem Berbrem, který s dalšími lidmi čelí obžalobě za korupci při ovlivňování fotbalových zápasů.

Autoři: ,