Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Události

Rakušan vyrazí na debatu do Sokolova. Francouzští zemědělci se chystají na blokádu cest do Paříže

Ministr vnitra Vít Rakušan. foto: Ladislav Křivan, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Předsedové občanského hnutí Přísaha a politické strany Motoristé sobě Robert Šlachta a Petr Macinka podepíšou memorandum o společném postupu a koalici pro letošní volby do Evropského parlamentu. Představí i lídry kandidátky.

Dojde k zapálení svíček a tiché vzpomínce při příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holokaustu. Zúčastní se pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

Premiér Petr Fiala (ODS) navštíví rodinnou ekofarmu Konvalinka, která chová plemenný skot. Od 14:00 se zúčastní slavnostního otevření zrekonstruované Vysočina Areny.

V Sokolově proběhne od 17:00 druhá ze série debat Bez cenzury s předsedou STAN Vítem Rakušanem.

Albánský ústavní soud by mohl vynést verdikt ohledně vládní dohody s Itálií, která chce do Albánie posílat migranty čekající na vyřízení žádostí o azyl.

V Bruselu proběhne zasedání ministrů pro evropské záležitosti členských států EU. Česko bude zastupovat ministr Martin Dvořák.

Francouzští zemědělci by mohli v rámci svých protestů začít blokovat hlavní silnice vedoucí do Paříže.

Strojvedoucí osobních vlaků společnosti Deutsche Bahn (DB) ukončí stávku, nákladní doprava se rozjela už v neděli večer.

Generální tajemník Severoatlantické aliance (NATO) Jens Stoltenberg dorazí na návštěvu USA. Setká se s ministrem zahraničí Antonym Blinkenem, ministrem obrany Lloydem Austinem a bezpečnostním poradcem Bílého domu Jakem Sullivanem.

Plánovaný začátek federálního soudního procesu ve věci hromadné žaloby obviňující bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho společnost z nelegálního využívání pyramidového schématu.

Autoři: ,