Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Události

Fiala bude jednat s premiéry zemí V4. Europoslanci budou schvalovat finanční pomoc pro Ukrajinu

Premiér Petr Fiala - ilustrační snímek. foto: AP

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Uskuteční se jednání předsedy vlády Petra Fialy (ODS) s premiéry zemí V4 Donaldem Tuskem, Robertem Ficem a Viktorem Orbánem. Jednat budou zejména o energetické bezpečnosti, strategické agendě EU, o předcházení nelegální migraci či další podpoře Mezinárodního visegrádského fondu.

Soud znovu projednává případ soudce Ivana Elischera, který čelí obžalobě z korupce.

Začne řádná schůze Sněmovny. Poslanci by se měli věnovat předlohám ve druhém čtení. Jde mj. o tzv. lex ČEZ, novelu o utajovaných informacích, zavedení hromadných žalob, novelu o odpovědnosti mládeže za trestné činy, novelu o fondu investic a o tzv. havarijní novelu vodního zákona.

Český ministr zahraničí Jan Lipavský pokračuje v návštěvě Austrálie.

Francouzský prezident Emmanuel Macron se v Paříži setká s katarským emírem Tamimem bin Hamad Sáním a budou jednat o pokračující válce v Pásmu Gazy.

Pokračuje plenární zasedání Evropského parlamentu. Poslanci budou debatovat a následně hlasovat o uvolnění 50 miliard eur pro Ukrajinu a dalším navýšení dlouhodobého rozpočtu EU.

Protest polských zemědělců ve Varšavě. Dávají najevo odpor vůči klimatické politice EU a dovozu levnějších zemědělských produktů z Ukrajiny.

Soud ohlásí rozsudek nad známým ochráncem lidských práv Olegem Orlovem, který kritizoval ruské vedení za válku proti Ukrajině. Obžaloba navrhla bezmála tříleté vězení, obhajoba trvá na nevině.

Republikánské a demokratické prezidentské primárky ve státě Michigan. Volební místnosti se uzavřou ve středu 02:00 SEČ.

Autoři: ,