Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Události

Česko čekají odborářské protesty a stávka proti krokům vlády. Prezident Pavel vyrazí na návštěvu Itálie

Stávka ve školství foto: Město Bohumín

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Uskuteční se protesty odborů proti vládnímu konsolidačnímu balíčku. Odbory zároveň tvrdí, že vláda ignoruje sociální dialog. Od 12:30 pochod z náměstí Jana Palacha na Malostranské náměstí, kde začne ve 13:00 demonstrace s názvem Za lepší budoucnost ČR. Protestní akce se mají uskutečnit i v dalších městech.

Proběhne protest studentské iniciativy Studenti pro školství na podporu učitelů a proti změnám, které ministerstvo školství navrhuje ve financování škol. Poté průvod k ministerstvu školství v Karmelitské, kde před 13:00 předají studenti dopisy.

V noci na úterý budou na Staroměstské a Václavské náměstí v Praze přivezeny vánoční stromy. Strom na Staroměstském náměstí se slavnostně rozsvítí v sobotu 2. prosince.

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová vyrazí na návštěvu Drážďan, kde si prohlédne továrnu firmy Bosch a sejde se s představiteli zemského sněmu.

Prezident Petr Pavel navštíví Itálii. Návštěva potrvá do 29. listopadu.

V Szegedu (Segedínu) v Maďarsku budou jednat ministři vnitra skupiny V4 a Rakouska a Německa o migraci a kontrolách na hranicích ve střední Evropě.

Rakouské úřady se pokusí vyzvednout trosky malého letadla, které se v sobotu zřítilo se při špatném počasí na horu Kasberg v Horních Rakousích.

V Barceloně se koná zasedání Unie pro Středomoří, jehož hlavním bodem jednání má být konflikt mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás.

Polský premiér Mateusz Morawiecki, kterého před dvěma týdny prezident Andrzej Duda pověřil sestavením nové vlády, představí členy svého kabinetu. Očekává se ale, že v parlamentu nezíská důvěru.

Pokračuje hlavní líčení s bývalým místopředsedou Fotbalové asociace ČR Romanem Berbrem, který s dalšími lidmi čelí obžalobě za korupci při ovlivňování fotbalových zápasů. Státní zástupce podal obžalobu na celkem 21 lidí z fotbalového prostředí a FC Slavoj Vyšehrad.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!