Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

V Pardubicích pokračuje finále hokejové extraligy, Skopeček je s delegací poslanců na návštěvě Argentiny

Jan Skopeček na kongresu ODS v Ostravě. (13. dubna 2024) foto: Profimedia.cz

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Na programu schůze vlády bude mimo jiné: novela zákona o podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů či novela zákona o zbraních, která zavádí některá opatření v návaznosti na prosincový útok střelce na Filozofické fakultě UK.

Proběhne jednání předsednictva TOP 09, před kterým středočeská organizace strany podpořila ve funkci ministryni pro vědu a výzkum Helenu Langšádlovou

Soud projednává kauzu zmanipulovaných zakázek Technické správy komunikací hlavního města Prahy. Obžalobě čelí 16 lidí a čtyři firmy.

Bude představena výstava plánovaná k 50. výročí pražského metra, která vznikla ve spolupráci DPP, hl. m. Prahy, společnosti Metrostav a Metroprojekt Praha.

Proběhne diskuse předsedů Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) a Senátu Miloše Vystrčila (ODS) s pamětníky a studenty při příležitosti 20 let od vstupu Česka do EU.

Hraje se páté finále hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec (18:00), stav série je 2:2 na zápasy.

Místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS) je s delegací poslanců ze zahraničního výboru Sněmovny na návštěvě Argentiny.

Evropský parlament čeká konečné hlasování o nových pravidlech EU pro udržitelnější obaly a o posílení reakce EU na praní špinavých peněz, financování terorismu a vyhýbání se sankcím.

Před soudem by se měl objevit bývalý předseda největší severoirské unionistické strany Jeffrey Donaldson, který čelí obvinění ze sexuálních trestných činů.

Americký ministr zahraničí Antony Blinken je na návštěvě Číny, britský premiér Rishi Sunak se setká s německým kancléřem Olafem Scholzem.

Proběhne první kolo prezidentských voleb v Severní Makedonii. Pokud žádný z kandidátů nezíská většinu, druhé kolo bude 8. května společně s parlamentními volbami.

Evropský statistický úřad zveřejní údaje o cenách elektřiny a zemního plynu pro domácnosti za druhé pololetí loňského roku.

Společnost Samsung Electronics představí novou řadu televizorů využívajících umělou inteligenci.