Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Česko navštíví Peter Pellegrini. Tesla začne zákazníkům dodávat Cybertruck

Spokojený Peter Pellegrini má odvoleno (30. 9. 2023). foto: Profimedia.cz

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Pokračovat bude schůze Senátu, na jejímž programu bude mimo jiné uzákonění limitu pro odměny obecních a krajských zastupitelů nebo novely o matrikách a o DPH nebo zákon o dorovnávacích daních pro velké nadnárodní skupiny a velké vnitrostátní skupiny.

Poslanci se mimořádně sejdou z podnětu ANO k cenám energií. Nejpozději od 16:00 projednají na mimořádné schůzi svolané z koaličního podnětu novelu zákoníku práce o zrušení sporné úpravy přesčasů lékařů a zavedení možnosti čtyřiadvacetihodinových služeb v nemocnicích.

Ruský nejvyšší soud bude posuzovat žádost ruského ministerstva spravedlnosti, které chce zákaz „hnutí LGBT“ v Rusku.

Uskuteční se zasedání ministrů zahraničí Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Jednání by se měli zúčastnit i ministři zahraničí USA a Ruska Antony Blinken a Sergej Lavrov. Jednání na úrovní minstrů zahraničí se naopak kvůli přítomnosti ruské delegace nezúčastní šéf ukrajinské diplomacie Dmytro Kuleba ani jeho kolegové z pobaltských zemí. Za ČR se zúčastní ministr zahraničí Jan Lipavský.

Americká automobilka Tesla zahájí dodávky dlouho očekávaného elektrického pick-upu Cybertruck prvním zákazníkům.

Předseda slovenské Národní rady Peter Pellegrini bude na pracovní návštěvě ČR. V 8:00 se setká s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS). Na programu má Pellegrini také setkání s premiérem Petrem Fialou (ODS) a prezidentem Petrem Pavlem.

Autor:

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...