Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Události

Petr Fiala navštíví Ghanu. Republikáni se zúčastní další předvolební prezidentské debaty

Fialova africká mise. Český premiér Petr Fiala v sobotu v Addis Abebě zahájil týdenní návštěvu subsaharské Afriky. Na základně v Bishoftu ho pozval na tradiční kávu velitel etiopských vzdušných sil Yilma Merdassa. Kromě Etiopie ministerský předseda navštíví Keňu, Nigérii, Ghanu a Pobřeží slonoviny. foto: X

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Premiér Petr Fiala v rámci pracovní cesty do subsaharské Afriky navštíví Ghanu.

Končí dvoudenní plenární zasedání Evropského parlamentu. Europoslanci budou hlasovat o svém postoji k emisní normě Euro 7, rovněž zhodnotí účinnost sankcí EU vůči Rusku.

Francouzský prezident Emmanuel Macron pořádá konferenci o humanitární pomoci Pásmu Gazy. Zúčastnit se mají mimo jiné zástupci Egypta, Jordánska, zemí Perského zálivu či států skupiny G20, dorazit by měl i zástupce palestinské samosprávy.

Německo si připomíná takzvanou Křišťálovou noc, kdy nacisté v Německu v noci z 9. na 10. listopadu 1938 rozpoutaly protižidovský pogrom. Ústřední piety k 85. výročí tragických událostí se v 11:00 v Berlíně zúčastní mimo jiné prezident Frank-Walter Steinmeier, kancléř Olaf Scholz ši šéfka Spolkové rady Manuela Schwesigová.

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa svolá nejvyšší poradní orgán, Státní radu, a pak v televizním projevu v 16:00 oznámí, zda po úterní demisi premiéra Antónia Costy vyhlásí nové volby, či pověří někoho sestavením dočasné vlády.

Televize NBC News vysílá třetí debatu uchazečů o nominaci Republikánské strany do příštích voleb prezidenta USA. Pořadu se zúčastní pět kandidátů, exprezident a favorit primárek Donald Trump jej stejně jako první dvě debaty vynechává a vystoupí na vlastním mítinku.

Prezident Petr Pavel s jeho poradci bude jednat o dalších kandidátech na ústavní soudce.

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...