Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Pokračuje soud se Salvinim, Biden se potká s princem Williamem a Twitter má spustit funkci předplatného

Americký podnikatel Elon Musk (30. listopadu 2022) foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

V polské Lodži končí dvoudenní setkání ministrů zahraničí členských států Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Za Česko se účasní ministr zahraničí Jan Lipavský.

Koná se soud se sestrou jednoho z mužů zapojených do teroristického útoku na pařížský klub Bataclan. Žena je podezřelá, že zprostředkovala cestu dvou nezletilých do Sýrie, kde se měly vdát za jejího bratra.

V Palermu pokračuje proces s Matteem Salvinim, který je obžalován z únosu v souvislosti s blokováním vylodění migrantů zachráněných ve Středozemním moři v srpnu 2019.

Pokračuje řádná schůze Poslanecké sněmovny. Zákonodárci budou schvalovat změny v řízení Národní sportovní agentury a v zakládání datových schránek a návrh rozpočtu fondu kinematografie. Na programu jsou i některé předlohy ve druhém čtení.

Majitel americké internetové společnosti Twitter Elon Musk avizoval, že by měl dnes na stejnojmenné sociální síti provizorně spustit funkci předplatného pro ověřovací ikonu. Původní modrá ikona by měla mít nově více barev.

Americký prezident Joe Biden se má v Bostonu setkat s britským princem Williamem a jeho manželkou Kate.

Autoři: ,