Úterý 20. dubna 2021svátek má Marcela 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Policista viněný z Floydovy smrti jde před soud, pro některé studenty začne platit pracovní povinnost v nemocnicích

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Reuters

Praha RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Vláda má v pondělí projednat vyplacení odměn pro zdravotníky v nemocnicích, prodloužení termínu pro daňová přiznání či prominutí DPH na respirátory. Dále bude řešit strategie zabývající se rovností mužů a žen, budoucnost dopravy či policie nebo stanoviska ministerstev ke kontrolním závěrům Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).

V Minneapolis má začít ostře sledovaný proces s bělošským policistou Derekem Chauvinem (44), kterého obžaloba viní ze smrti černocha Georgeho Floyda (46). Té předcházel kontroverzní zákrok. Čin ve Spojených státech opět otevřel diskuzi o rasové rovnoprávnosti.

Jarní prázdniny pomalu končí. Poslední turnus škol se týká žáků ze škol v Praze-západ a východ a dalších 12 okresů.

Radní v Praze mají na programu jednání o ponechání nevyčerpaných dotací městským částem. Ve hře je částka činící téměř tři miliardy korun. Projednají i finanční dar Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, Nadačnímu fondu Pink Bubble a Klubu svobodných matek. Dojde i na návrh rámcové smlouvy na vývoj a rozvoj Portálu Pražana, dotace na projekty k prevenci kriminality nebo postup při tvorbě majetkové koncepce města.

Přijmou uchazeče o čtyřleté maturitní obory bez přijímacích zkoušek? Ředitelé středních škol mají poslední možnost, aby o tom dnes rozhodli.

Pro některé studenty platí od pondělí pracovní povinnost v nemocnicích. Jedná se o ty ze třetích a čtvrtých ročníků středních zdravotnických škol, spadají sem i někteří medici a studenti nelékařských oborů, vyjmuti mají být medici prvních a šestých ročníků. O tom, jestli půjdou do akce, rozhodnou hejtmani nebo pražský primátor.

Kolik Češi brali? Údaje o průměrných mzdách za loňské poslední čtvrtletí i celý rok 2020 zveřejní během dne statistici. Podle odhadů částka nestoupla za poslední období ani ne o procento.

Finsko s Maďarskem přitahují „šrouby“. Od pondělí zde vstupují v platnost přísnější opatření v boji proti koronaviru. Lepší situace naopak panuje v Německu, kde dojde k uvolnění. Otevřít se mohou s limitovaným počtem lidí květinářství, knihkupectví či zahradní markety.

,

Němci mají covidu po krk. O Velikonocích létají k moři a obcházejí nařízení

Německá farnost Neuss-Süd organizuje na Velký pátek bohoslužbu přizpůsobenou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to až strašidelné. Velký pátek je jeden z největších křesťanských svátků, který v Bavorsku prostě nemůžete jen tak...

Kellnerovi vadilo sekání trávy ze sousedních zahrad, vzpomíná architekt Pleskot

Vila ve Vraném nad Vltavou od Josefa Pleskota pro Petra Kellnera. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mezi klienty Josefa Pleskota, jednoho z našich nejuznávanějších architektů, patřil i Petr Kellner. Pleskot pro něho...

Cíle Sparty? V první řadě úspěch v Evropě. Nejlepší sponzor je UEFA, říká Vrba

Pavel Vrba, nový trenér Sparty, pózuje nad potemnělou Letnou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kdyby si psal bodový plán, u první položky si může udělat fajfku. Odškrtnout, že start se povedl. Ale když Pavel Vrba...