Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Poslanci budou jednat o migračním paktu EU, fotbalovou Plzeň čeká odveta čtvrtfinále EKL v Itálii

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Petr Eret, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Pokračuje řádná schůze Sněmovny. Na programu jsou pravidelné interpelace na členy vlády. Od 11:00 se poslanci mimořádně sejdou z podnětu opozičního hnutí ANO k jednání o migračním paktu EU.

Digitální a informační agentura spustí mobilní aplikaci Portál občana.

Piráti představí plán Republika v pohybu: 20 cílů pro rozhýbání české ekonomiky, abychom nestáli na křižovatce.

Sněmovní bezpečnostní výbor se bude na neveřejné schůzi zabývat bezpečnostní situací po útoku Íránu na Izrael a ruskými vlivovými a informačními operacemi ve snaze ovlivnit volby do Evropského parlamentu.

Proběhne cvičení policejních pořádkových jednotek v O2 aréně, kde se v květnu uskuteční mistrovství světa v hokeji. Zúčastní se ho přes 200 policistu a 250 figurantů.

Viktoriii Plzeň čeká odvetné utkání čtvrtfinále fotbalové Evropské konferenční ligy na hřišti italské Fiorentiny (od 18:45), první zápas skončil remízou 0:0.

V Sarajevu proběhne demonstrace bosenských Srbů proti záměru Valného shromáždění OSN přijmout rezoluci, která by označila masakr v Srebrenici z roku 1995 jako genocidu.

Začíná soud s politikem protiimigrační Alternativy pro Německo (Afd) Björnem Höckem. Je obžalován z podněcování nenávisti v souvislosti s tím, že v projevu proneseném v květnu 2021 pronesl zakázané heslo nacistických úderných oddílů SA.

Pokračuje výběr poroty v procesu s americkým exprezidentem Donaldem Trumpem, který je obžalovaný ze zfalšování finančních záznamů v souvislosti s platbou pornoherečce před volbami roku 2016.

Autoři: ,