Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Události

Poslanci budou jednat o schválení manželství i párům stejného pohlaví, prezident Pavel odletí do Lucemburska

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Ladislav Křivan, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Pokračuje řádná schůze Sněmovny. Poslanci by měli schvalovat novelu občanského zákoníku, která by umožnila manželství i párům stejného pohlaví. Od 11:00 se poslanci mimořádně sejdou z podnětu opozičního ANO k migračnímu paktu EU.

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem přijmou předsedu Nejvyšší rady Ukrajiny Ruslana Stefančuka. Setkání se koná v předvečer jednání zástupců parlamentů zemí V4 a Ukrajiny.

Prezident Petr Pavel odletí na návštěvu Lucemburska. Návštěva potrvá do 1. března. Český ministr zahraničí Jan Lipavský zahájí návštěvu Japonska.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se v Tiraně zúčastní summitu Ukrajiny a zemí západního Balkánu. Jednat bude také s albánským premiérem Edim Ramou.

Senát, horní komora francouzského parlamentu, bude hlasovat o zanesení práva na potrat do ústavy. Očekává se velmi těsný výsledek.

Pokračuje plenární zasedání Evropského parlamentu. Před europoslanci vystoupí vdova po předákovi ruské opozice Alexeji Navajném Julija Navalná. Následně budou zákonodárci debatovat o návrhu usnesení odsuzujícím praktiky režimu Vladimira Putina.

V Německu pokračuje celostátní stávka ve veřejné dopravě za vyšší mzdy a lepší pracovní podmínky. Netýká se železnice a příměstských vlaků.

Autoři: ,