Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Události

Poslanci Sněmovny projednají i návrh nové zbraňové legislativy, lidovci budou řešit volební sjezd

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Ladislav Křivan, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Pokračuje řádná schůze Sněmovny. Poslanci by mohli schvalovat mj. návrh nové zbraňové legislativy a zavedení funkčního období pro vedoucí státní zástupce.

V Praze se uskuteční vzpomínkové setkání ke Dni památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti (od 10:00). Zúčastní se předseda Senátu Miloš Vystrčil a premiér Petr Fiala.

Na celostátní konferenci v Praze (od 18:00) budou členové KDU-ČSL jednat o případném přesunu volebního sjezdu na bližší termín než podzimní.

Představitelé koalice Spolu pořádají tiskovou konferenci k podpisu koaliční smlouvy společné kandidatury ve Středočeském kraji pro podzimní krajské volby.

V Národním divadle v Praze proběhne poslední rozloučení s herečkou Janou Hlaváčovou (od 11:00), která zemřela 13. ledna ve věku 85 let.

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) se chystá v Bruselu oznámit, zda povolí dánské farmaceutické společnosti Novo Nordisk plán rozšířit využití přípravku na hubnutí Wegovy. Firma jej chce nabízet i na snížení rizika mrtvice a infarktu.

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v Haagu má rozhodnout, zda vydá předběžné opatření v případu stížnosti Jihoafrické republiky, která viní Izrael z páchání genocidy v Pásmu Gazy a která požaduje, aby ICJ v prvním kroku nařídil Izraeli zastavit válečné operace.

V podvečer by měla proběhnout ve Vídni demonstrace proti pravicovému extremismu pod heslem „Bránit demokracii!“ (od 18.00). Podobná shromáždění se minulý víkend konala v Německu a přišlo na ně přes 900 000 lidí.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!