Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Události

Premiéři V4 projednají energetiku, válku i Orbánovu šálu. Zeman a Fiala povečeří v Lánech

Prezident Miloš Zeman a premiér Petr Fiala při jednání na zámku v Lánech 23. srpna 2022 foto: Kancelář prezidenta republiky

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

V Košicích se sejdou premiéři visegrádské skupiny - Slovenska, Česka, Maďarska a Polska. Za ČR se zúčastní předseda vlády Petr Fiala. Jednání se budou týkat energetické bezpečnosti, války na Ukrajině či aktuálních výzev včetně migrace. Řešit se má i počínání maďarského premiéra Viktora Orbána, jenž se na veřejnosti ukázal s šálou s mapou takzvaného Velkého Maďarska.

V Bruselu bude mimořádné jednání ministrů zodpovědných za energetiku zemí Evropské unie, které povede český ministr průmyslu Jozef Síkela. Bavit se budou o návrhu na omezení cen plynu v případě jejich výrazného nárůstu, schválit by mohli další nouzová opatření v energetice.

V Lánech se uskuteční pracovní večeře prezidenta Miloše Zemana a premiéra Petra Fialy (ODS). Jednat budou o aktuální politické situaci.

Na žádost Německa a Islandu se mimořádně sejde Rada OSN pro lidská práva (HRC), aby projednala situaci v Íránu.

Od 15:00 začíná třetí schůze Senátu. Na programu bude projednání daňového balíčku a novely energetického zákona.

Pokračuje přerušené ustavující zasedání pražského zastupitelstva. Ustaveno bude 14 zastupitelských výborů. Zastupitelé by také měli projednat materiál týkající se přípravy rozpočtu na rok 2023, výběrová řízení v dopravním podniku nebo některé materiály ze sociální oblasti.

Ve Frankfurtu nad Mohanem má být soud se společností Twitter, která podle jednoho německého právníka nedostatečně odstraňuje protiprávní obsah ze své stejnojmenné mikroblogovací sítě.

Autor: