Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Události

Fiala pokračuje na cestě po Africe, Ivanka Trumpová vystoupí jako svědkyně u soudu s otcem Donaldem

Petr Fiala. foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Setkání zástupců ministerstva zdravotnictví (MZd) se zástupci Sekce mladých lékařů České lékařské komory a zdravotnických odborů. Tématy podle MZd budou změny zákoníku práce, připravovaný zákon o odměňování zdravotníků a kontrola pracovních podmínek a podmínek vzdělávání. Po setkání vyjádření pro média.

Premiér Petr Fiala během pracovní cesty do subsaharské Afriky navštíví Ghanu, kde se mimo jiné setká s viceprezidentem Ghany Mahamudem Bawumiou.

Symbolické zahájení první sklizně českého křenu z nově osázených polí na Mělnicku po více než 30 letech. Zúčastní se ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL), předsedkyně Zelinářské unie Čech a Moravy Monika Nebeská a zakladatel Českého chřestu a Mělnického křenu Jiří Šafář.

Městský soud v Brně pokračuje v projednávání případu bývalého vedoucího brněnské kriminálky Vladimíra Machaly, který podle obžaloby předával neveřejné informace z trestního řízení. Věc se na městský soud vrátila po odvolání z krajského.

Nizozemská maloobchodní skupina Ahold Delhaize, která v České republice provozuje obchody Albert, oznámí výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg se v sídle aliance setká s maďarskou prezidentkou Katalinou Novákovou.

Začíná dvoudenní plenární schůze Evropského parlamentu. Europoslanci budou debatovat o výsledcích říjnového summitu EU, o energetice a emisní normě Euro 7.

Odvolací soud začne projednávat případ bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho, v němž je obviněn z nelegálního financování předvolební kampaně v roce 2012. Do 8. prosince.

Americký ministr zahraničí Antony Blinken zahajuje dvoudenní návštěvu Jižní Koreje, během níž bude jednat se svým protějškem Pak Činem o hrozbách ze strany KLDR a dalších tématech.

Ivanka Trumpová jako svědkyně vystoupí před newyorským soudem, který rozhoduje v kauze údajných majetkových podvodů jejího otce, exprezidenta USA Donalda Trumpa.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!