Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Události

Do Vatikánu dorazí vánoční strom, Američany čekají oslavy Dne díkůvzdání

Vánoční stromek na náměstí ve Vatikánu (3. prosince 2022) foto: AP

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Pokračování veřejného projednání nominací kandidátů na členy Rady České televize, které bude volit Senát. Akce bude streamována na webových stránkách Senátu.

V rámci pokračujícího 12. ročníku veletrhu autobusové dopravy CzechBus se uskuteční konference Energo Summit, která se bude věnovat energetickým tématům.

Od 10:30 se uskuteční tisková konference k energetické bezpečnosti ČR za účasti premiéra Petra Fialy (ODS), ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN), ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) a generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše.

U okresního soudu Plzeň-město pokračuje hlavní líčení s bývalým místopředsedou Fotbalové asociace ČR Romanem Berbrem, který s dalšími lidmi čelí obžalobě za korupci při ovlivňování fotbalových zápasů. Státní zástupce podal obžalobu na celkem 21 lidí z fotbalového prostředí a FC Slavoj Vyšehrad.

Summit Ruskem vedené organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (ODKB). Arménský premiér Nikol Pašinjan dopředu avizoval, že se summitu nezúčastní.

Francouzská ministryně zahraničí Catherine Colonnaová zahajuje dvoudenní návštěvu Číny.

Vývoj v Izraeli a Pásmu Gazy, kde pokračuje izraelská válka proti Hamásu zahájená po krvavém útoku palestinské skupiny na Izrael 7. října. Podle egyptské státní televize vstoupí v deset hodin dopoledne místního času (09:00 SEČ) v platnost přestávka v boji, která je součástí dohody o propuštění izraelských rukojmích zadržovaných Hamásem. Očekává se, že Hamás dnes propustí první část z avizovaných 50 rukojmích.

Izrael a Západní břeh Jordánu navštíví premiéři Španělska a Belgie Pedro Sánchez a Alexander de Croo; jednat mají i o humanitární krizi v Pásmu Gazy.

Na Svatopetrské náměstí dorazí letošní vánoční strom, stříbrná jedle ze severu Itálie. Rozsvítí se začátkem prosince.

V New Yorku se k příležitosti oslav Dne díkůvzdání koná tradiční průvod řetězce obchodních domů Macy’s.

Autor: