Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Události

Časopis Time vyhlásí osobnost roku, Putin pokračuje v návštěvě Emirátů

Protesty Londýn. foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Briefing ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) k navýšení minimální a zaručené mzdy.

Soud pokračuje v projednávání nároku bývalého pražského primátora Tomáše Hudečka na odškodné od státu za stíhání v kauze opencard. Muž požaduje 7,6 milionu korun.

Briefing Národní centrály proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě k ukončení mezinárodních operací zaměřených na organizované skupiny v oblasti reverzních inzertních podvodů.

Slavnostní otevření robotického centra Urologické kliniky 1. LF UK a VFN a briefing k vývoji nemocí močového a pohlavního ústrojí u dětí.

Soud projedná odvolání ženy z Ústí nad Labem, která si má odpykat 16 let za vraždu svého novorozeného dítěte.

Briefing k dopravním stavbám v Brně. Zúčastní se mj. ministr dopravy Martin Kupka (ODS), generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl.

Nové kolo stávek v Londýně, které od 2. do 8. prosince uspořádali kvůli platovým a pracovním podmínkám strojvedoucí zastoupení odborovým svazem Aslef. Stávka se každý den dotkne jiných vlakových společností.

Americký časopis Time vyhlásí osobnost roku. Zveřejněna by měla být v odpoledních hodinách.

Aukční síň Sotheby’s nabídne v dražbě rozměrný surrealistický obraz českého malíře Jindřicha Štyrského Trauma zrození. Jeho cena se odhaduje až na pět milionů eur (více než 120 milionů korun).

Mohlo by se uskutečnit závěrečné kolo vyjednávání o Aktu o umělé inteligenci. Přelomová legislativa se nyní dojednává v takzvaných trialozích, tedy mezi španělským předsednictvím, Evropskou komisí a Evropským parlamentem.

Slyšení v případě prezidenta bosenské Republiky srbské (RS) Milorada Dodika, který čelí obvinění, že se nepodřídil rozhodnutí vysokého představitele Christiana Schmidta.

Poslanecká frakce postkomunistické strany Levice k dnešnímu dni po 18 letech zanikne. Německou levici spolu s devíti dalšími poslanci opustila její někdejší vlivná představitelka Sahra Wagenknechtová, která zakládá novou politickou stranu.

Ruský prezident Vladimir Putin má během pracovní návštěvy Spojených arabských emirátů a Saúdské Arábie jednat o situaci na trhu s ropou a izraelsko-palestinském konfliktu.

Americký exprezident Donald Trump, který míří k zisku republikánské nominace do příštích voleb, vystoupí v pořadu televize Fox News ve státě Iowa.

Autoři: ,

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...