Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Zemědělci budou demonstrovat na hranicích. Rakušan se setká s šéfem FBI

Události

  5:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: iDNES.cz

Na výzvu zemědělských organizací států východní a střední Evropy by se měly v Evropě konat masivní demonstrace a protestní jízdy k hraničním přechodům zemědělců proti agrární politice Evropské unie. Kromě zemědělců z ČR, kteří se chystají blokovat hranice se Slovenskem a Polskem, by se měli zapojit i farmáři ze Slovenska, Maďarska, Rumunska, Bulharska, Slovinska či Chorvatska.

Prezident Petr Pavel přijme předsedu Ústavního soudu Josefa Baxu, jenž ho chce informovat mj. o tlaku, který následoval po zamítnutí návrhu na zrušení úpravy valorizace penzí.

Ředitel amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Christopher Wray se při návštěvě Prahy setká s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN) a šéfy tajných služeb.

Jednání pražského zastupitelstva. Na programu je rekonstrukce Divadla na Vinohradech či transformace Domu národnostních menšin a Integračního centra Praha na příspěvkové organizace.

Soud pokračuje v projednání případu psychiatra Jana Cimického, který čelí obžalobě ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání.

Konec dvoudenního jednání ministrů zahraničí zemí skupiny G20 v přípravě na listopadový summit.

Čtvrtým dnem pokračuje jednání Mezinárodního soudního dvora (ICJ), jemuž zástupci pěti desítek zemí postupně předkládají argumenty k důsledkům izraelské okupace palestinských území, jež trvá od roku 1967; své argumenty dnes přednesou mimo jiné zástupci Číny, Íránu, Iráku či Irska.

Zemský sněm v rakouské spolkové zemi Dolní Rakousy má přijmout usnesení, které odsuzuje rozšiřování jaderné energetiky v České republice.

Na Měsíci se pokusí přistát modul Odysseus americké společnosti Intuitive Machines s nákladem amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) a komerčních subjektů.

Fotbalisté pražské Sparty přivítají v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy turecký Galatasaray Istanbul.

Arcon Personalservice GmbH
Instalatér do Německa

Arcon Personalservice GmbH

nabízený plat: 75 260 - 90 320 Kč