Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Sejdou se poslanci, vláda i senát. Prezident Pavel končí návštěvu Itálie

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Ladislav Křivan, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Pokračuje schůze Sněmovny. Poslanci budou schvalovat zavedení digitálního opisu občanského průkazu a návrh státního rozpočtu na příští rok.

Proběhne schůze vlády. Na programu bude mimo jiné: novela zákona o soudech, soudcích, přísedících a státní správě soudů, nařízení vlády, kterým se stanoví sazby úhrad z vydobytých nerostů, nařízení vlády o pravidlech pro organizaci služebního úřadu.

Uskuteční se schůze Senátu. Na programu je mimo jiné volba členů Rady České televize, novela o zvýšení rodičovského příspěvku, o investičních pobídkách a změna zákona o zdravotnické záchranné službě nebo volební novela ústavy a zákon o správě voleb.

Jednání bankovní rady České národní banky (ČNB) o finanční stabilitě.

Soud vynese rozsudek ve sporu Kladna a Středočeského kraje kvůli dopravní obslužnosti. Kladno na hejtmanství podalo žalobu kvůli omezení dopravy, podle něj byl tento krok nezákonný a diskriminační.

Končí třídenní návštěva prezidenta Petra Pavla v Itálii. Na programu bude vystoupení na česko–italském byznys fóru, setkání s předsedou lombardské vlády, návštěva továrny Moto Guzzi a montovny F-35.

Francouzský soud by měl vynést verdikt v případu ministra spravedlnosti Érika Duponda-Morettiho, který je obviněn ze zneužití pravomocí.

Polský Sejm, dolní komora parlamentu, bude jednat o odvolání členů komise pro posuzování ruského vlivu v Polsku v letech 2007 až 2022.

Pokračuje hlavní líčení s bývalým místopředsedou Fotbalové asociace ČR Romanem Berbrem, který s dalšími lidmi čelí obžalobě za korupci při ovlivňování fotbalových zápasů.

Jednání výkonného výboru Mezinárodního olympijského výboru, který by mohl předběžně rozhodnout o pořadatelích zimních olympijských her v letech 2030 a 2034.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!