Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Prezident Pavel zahájí návštěvu Pardubického kraje. Čeští hokejisté nastoupí na MS proti Kanadě

Prezident Petr Pavel.

Prezident Petr Pavel. foto: Radek Vebr, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Uskuteční se řádná schůze Sněmovny, která rozhodne o podobě takzvaného milostivého léta u dluhů na zdravotním pojištění. Návrh zákona vrátil poslancům s úpravami Senát. Na programu by měly být také předlohy ve druhém čtení, v němž mohou poslanci předkládat pozměňovací návrhy.

Uchazeči o studium na středních školách, kteří doposud neuspěli v přijímacím řízení, si od 21. do 24. května mohou podat přihlášky do druhého kola.

Prezident Petr Pavel s manželkou Evou zahájí dvoudenní návštěvu Pardubického kraje.

Zasedání unijních ministrů pro evropské záležitosti. Ministři se budou zabývat zejména situací v Polsku, Evropská komise navrhla ukončit řízení kvůli stavu vlády práva, kterému Varšava čelila více než šest let. Budou rovněž řešit přípravu nadcházející červnové Evropské rady.

Před francouzským soudem stanou dvě klimatické aktivistky, které polily polévkou zasklený obraz Claudea Moneta v muzeu v Lyonu. Hrozí jim za to až desetiletý trest a pokuta 150.000 eur.

Ve Frankfurtu nad Mohanem začne druhá větev procesů se členy extremistické skupiny Říšští občané (Reichsbürger), kteří jsou obžalovaní z přípravy státního převratu.

Čeští hokejisté nastoupí na MS v závěrečném vystoupení ve skupině A proti Kanadě. V sestavě národního týmu se objeví i čerstvé posily z Bostonu David Pastrňák a Pavel Zacha.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!