Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Události

Bulhaři rozpustí parlament, Pekarová Adamová s Vystrčilem míří do Bratislavy

Rumen Radev přichází na tiskovou konferenci (14.11.2016). foto: Marko DjuricaReuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

V Bratislavě se koná zasedání předsedů parlamentů zemí Visegrádské skupiny. Zúčastní se předseda českého Senátu Miloš Vystrčil s předsedkyní Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou.

Bulharský prezident Rumen Radev dnes má rozpustit parlament a jmenovat úřednickou vládu. Předčasné parlamentní volby se uskuteční 2. dubna.

Německý kancléř Olaf Scholz se v Berlíně setká s italskou premiérkou Giorgiou Meloniovou.

V Kyjevě se uskuteční summit EU-Ukrajina. Lídři institucí Evropské unie, šéfka Evropské komise Ursula von der Leynová a předseda Evropské rady Charles Michel, budou jednat s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Zvolený prezident Petr Pavel na dnešní den svolal briefing, informovat by měl o dění v uplynulém týdnu a říct, jaké plány má na týdny další.

Soud začne projednávat nárok bývalého pražského primátora Tomáše Hudečka na odškodné od státu za stíhání v kauze opencard. Expolitik požaduje 7,6 milionu korun.

Pokračuje neomezená stávka zaměstnanců továrny Nexen Tire Europe u Žatce na Lounsku. Jejich cílem je uzavření kolektivní smlouvy, v níž žádají například navýšení mezd.

Diplomaté ze zemí EU plánují obnovit rozhovory o stanovení cenového stropu na ropné produkty z Ruska. Se zákazem jejich dovozu EU počítá od 5. února.

Autoři: ,

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...