Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Události

Do Prahy zavítá Robert Fico. Vyhlásí ocenění Stavba roku 2023

Robert Fico. foto: Profimedia.cz

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

V sídle ministerstva zahraničí se uskuteční zahájení neformálního zasedání Rady OSN pro lidská práva. Zúčastní se ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) a vysoký komisař OSN pro lidská práva Volker Türk.

Premiér Petr Fiala (ODS) přijme slovenského premiéra Roberta Fica. Půjde o první oficiální zahraniční návštěvu nově zvoleného slovenského předsedy vlády. Jednat budou zejména o pokračování bilaterální spolupráce obou zemí. Následně se Fco setká také s prezidentem Petrem Pavlem nebo předsedou Senátu Milošem Vytsrčilem (ODS).

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková předá ocenění sportovcům a sportovkyním s handicapem, kteří získali v letošním roce medaili na MS nebo ME v paralympijských či deaflympijských sportech. Zúčastní se i premiér Petr Fiala (ODS), předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek a státní tajemník ministerstva školství Ondřej Andrys.

U soudu v Paříži bude vypovídat bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy v kauze Bygmalion, v níž je obviněn z nelegálního financování kampaně před prezidentskými volbami v roce 2012.

V Nizozemsku by měly začít rozhovory o vytvoření koaliční vlády. Vůdci hlavních stran se sejdou, aby jmenovali takzvaného „scouta“. Ten má za úkol vyhodnotit možnosti zformování různých koalic.

V pražském Rudolfinu se uskuteční galavečer 31. ročníku soutěžní přehlídky Stavba roku 2023. Na programu vyhlášení osobnosti architektury a stavitelství 2023, vyhlášení ocenění Zahraniční stavba 2023 a vyhlášení cen a titulů Stavba roku 2023.

Autor:

Čtenářky testovaly BEBA Comfort inspirovanou mateřským mlékem
Čtenářky testovaly BEBA Comfort inspirovanou mateřským mlékem

Umělé mléko inspirované mlékem mateřským, které se snadno připravuje, má skvělé složení a navíc dobře chutná. Jak obstálo umělé mléko BEBA COMFORT...