Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sledujte na serveru Lidovky.cz unikátní online o 50 let starých událostech během invaze

Události

  6:00
PRAHA - Připomeňte si události ze srpna 1968 prakticky minutu po minutě. Server Lidovky.cz pro vás připravil retro online z událostí, jak se odehrály přesně před 50 lety. Online spustí během pondělí.

Lidé s československými vlajkami v ulici Na Příkopě v centru Prahy. foto: Archiv bezpečnostních složek

O invazi už bylo dávno rozhodnuto, 20. srpna to ale všechno vypuklo. Vojska Varšavské smlouvy rozlomila závory hraničních přechodů na den přesně před padesáti lety. Server Lidovky.cz připravil živý přenos z prvních dvou dnů invaze. Sledujte náš web během dne.

Řecko oficiálně opouští třetí a zároveň poslední záchranný program. V jeho rámci získalo od věřitelů, převážně ostatních zemí eurozóny, celkem 86 miliard eur. Od pondělí se má země sama financovat na mezinárodních dluhopisových trzích, jak to činí i ostatní státy.

V severokorejském Kumgangu proběhne setkání členů rodin, které rozdělila korejská válka z let 1950-53.

Proběhne tisková konference k mezinárodnímu cvičení Ample Strike 2018 (od 3. do 14. září na území ČR).

V 9:00 se aktivisté převlečeni jako slepičí maškary vydají z pražského Karlova náměstí na slepičí jízdu Prahou. Závěrem se přesunou před sídlo skupiny Coop která doposud neoznámila, že klecová vejce vyřadí ze své nabídky.

V Praze začínají dvě výstavy fotografií o událostech z roku 1968. Autorem první s názvem Smutek těch dní aneb týden poté je Václav Berdych a k vidění je v Muzeu Policie ČR (Ke Karlovu 1). Autorem druhé expozice snímků je skautský fotograf Roland Berauer a prohlédnout si ji můžete ve Skautském institutu (Staroměstské náměstí 4).

V 19:00 začíná před ruskou ambasádou v Praze 6 demonstrace „Nezapomínáme. Protestujeme“ k výročí okupace armádami Varšavské smlouvy. Akce je nejen vzpomínkou na tyto události, ale připomene také intervence současného ruského režimu.

Autor:

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...