20. srpna 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Sledujte na serveru Lidovky.cz unikátní online o 50 let starých událostech během invaze

Lidé s československými vlajkami v ulici Na Příkopě v centru Prahy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidé s československými vlajkami v ulici Na Příkopě v centru Prahy. | foto: Archiv bezpečnostních složek

PRAHA Připomeňte si události ze srpna 1968 prakticky minutu po minutě. Server Lidovky.cz pro vás připravil retro online z událostí, jak se odehrály přesně před 50 lety. Online spustí během pondělí.

O invazi už bylo dávno rozhodnuto, 20. srpna to ale všechno vypuklo. Vojska Varšavské smlouvy rozlomila závory hraničních přechodů na den přesně před padesáti lety. Server Lidovky.cz připravil živý přenos z prvních dvou dnů invaze. Sledujte náš web během dne.

Řecko oficiálně opouští třetí a zároveň poslední záchranný program. V jeho rámci získalo od věřitelů, převážně ostatních zemí eurozóny, celkem 86 miliard eur. Od pondělí se má země sama financovat na mezinárodních dluhopisových trzích, jak to činí i ostatní státy.

V severokorejském Kumgangu proběhne setkání členů rodin, které rozdělila korejská válka z let 1950-53.

Proběhne tisková konference k mezinárodnímu cvičení Ample Strike 2018 (od 3. do 14. září na území ČR).

V 9:00 se aktivisté převlečeni jako slepičí maškary vydají z pražského Karlova náměstí na slepičí jízdu Prahou. Závěrem se přesunou před sídlo skupiny Coop která doposud neoznámila, že klecová vejce vyřadí ze své nabídky.

V Praze začínají dvě výstavy fotografií o událostech z roku 1968. Autorem první s názvem Smutek těch dní aneb týden poté je Václav Berdych a k vidění je v Muzeu Policie ČR (Ke Karlovu 1). Autorem druhé expozice snímků je skautský fotograf Roland Berauer a prohlédnout si ji můžete ve Skautském institutu (Staroměstské náměstí 4).

V 19:00 začíná před ruskou ambasádou v Praze 6 demonstrace „Nezapomínáme. Protestujeme“ k výročí okupace armádami Varšavské smlouvy. Akce je nejen vzpomínkou na tyto události, ale připomene také intervence současného ruského režimu.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz