Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Události

Soud se bude zabývat stížností matky Navalného, Pavel převezme pověřovací listiny nových velvyslanců

Prezident Petr Pavel promluvil na Staroměstském náměstí v Praze při příležitosti druhého výročí napadení Ukrajiny Ruskem. (24. února 2024) foto:  Jan Zátorský, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Prezident republiky Petr Pavel převezme pověřovací listiny nových velvyslanců v České republice: vietnamského velvyslance Hoai Nam Duonga, francouzského velvyslance Stéphaneho Crouzata, kambodžského velvyslance Thyru Chheanga.

Zasedat budou unijní ministři vnitra. Spolu prodiskutují současný stav schengenského prostoru a budou rovněž řešit fungování agentury Frontex. Česko bude zastupovat náměstek ministra vnitra Lukáš Hendrych.

Soud v ruském Salechardu se má zabývat stížností matky opozičního předáka Alexeje Navalného, který zemřel v únoru ve vězení, na ruský vyšetřovací výbor kvůli nevydání těla jejího syna rodině. Soudní líčení bude neveřejné.

Jednat bude rada hlavního města. Na programu je například vypracování dokumentu o kultivovaném dopravním značení, revitalizace Pitkovického potoka, rozvoj kolektorové sítě nebo personální změny v orgánech Pražské energetiky.

Ve Francii začne soud kvůli vykolejení rychlovlaku TGV v roce 2015, které si vyžádalo 11 obětí. Na lavici obviněných je francouzský národní železniční dopravce SNCF, dvě jeho pobočky a tři zaměstnanci.

Začínají jarní prázdniny pro okresy Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava a Jeseník.

Autoři: ,