Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Spolu představí kandidátku do eurovoleb, Íránci pohřbí zabité příslušníky revolučních gard

Tisková konference koalice SPOLU k volbám do Evropského parlamentu. Petr Fiala, Markéta Adamová, Marián Jurečka, Alexandr Vondra, Tomáš Zdechovský, Luděk Niedermayer. (2023) foto: Anna Boháčová, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Koná se tisková konference k představení kandidátní listiny a zahájení kampaně Spolu před evropskými volbami. Zúčastní se předseda ODS Petr Fiala, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, lídři kandidátky Alexandr Vondra a Veronika Vrecionová (oba ODS), Luděk Niedermayer (TOP 09) a Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Český prezident Petr Pavel večer přicestuje na třídenní návštěvu Rwandy.

Vůdce ozbrojeného libanonského hnutí Hizballáh Hasan Nasralláh odpoledne přednese televizní projev u příležitosti Dne Al-Kuds (Jeruzaléma), který se slaví v poslední pátek muslimského postního měsíce ramadánu.

Americký prezident Joe Biden navštíví Baltimore, kde se minulý týden zhroutil silniční most, do jehož pilíře narazila kontejnerová loď.

Temelín dnes zahájí plánovanou odstávku prvního bloku, potrvá asi dva měsíce. Při odstávce energetici například vymění část palivových souborů.

Bude se konat pohřeb příslušníků íránských revolučních gard, kteří byli zabiti při vzdušném úderu na budovu íránského konzulátu v Damašku, jejž Teherán připisuje Izraeli.

Končí vazba rusko-americké novinářky Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL) Alsy Kurmaševové, kterou ruské úřady obvinily z porušení zákona o zahraničních agentech. Kurmaševová žije v Praze, ruské úřady ji zadržely loni v říjnu v Kazani. Poté jí byla několikrát prodloužena vazba.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!