Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Steinmeier ocení spisovatele Rudiše, T-Mobile začne vypínat vysílače 3G a Katalánsko se zaplní demonstranty

Spisovatel Jaroslav Rudiš. foto:  Michal Růžička, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Evropská komise by dnes měla informovat kontrolní výbor europarlamentu, jak Češi plní doporučení týkající se střetu zájmů, v němž je podle auditorů premiér Andrej Babiš.

Dnes končí třídenní stávka části odborů na České poště. Někteří zaměstnanci ji vyvolali kvůli vlastnímu přetěžování a nevyhovujícím podmínkám. Měla formu zpomalení pracovních činností, podle vedení společnosti se ale v praxi neprojevila.

Začíná příjem žádosti do programu Obnova obecního a krajského majetku po živelných pohromách, který vypsalo ministerstvo pro místní rozvoj. O dotace lze žádat až do 28. ledna příštího roku.

Operátor T-Mobile dnes začne v Česku vypínat vysílače mobilních sítí třetí generace, jinak známé jako 3G.

Portugalci od dnešního dne odvolali většinu zbývajících protiepidemických opatření, nicméně stále zůstává povinnost nosit roušku na uzavřených veřejných místech.

Katalánsko se opět zaplní demonstracemi, tentokrát u příležitosti 4. výročí referenda o nezávislosti tohoto španělského regionu. Lidé budou demonstrovat celý víkend, největší shromáždění se dá čekat v neděli v Barceloně.

Prezident Německa Frank-Walter Steinmeier by měl ocenit Záslužným řádem 16 osob z kulturní oblastní, kteří i přes pandemii covid-19 přispěli k solidaritě a soudržnosti společnosti. Mezi oceněnými je i spisovatel Jaroslav Rudiš.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!