Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

V Saúdské Arábii bude čínsko-arabský summit. Sotheby’s vydraží lebku tyrannosaura rexe

Čínský prezident Si Ťin-pching. foto: AP

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Saúdská Arábie hostí čínsko-arabský summit, kterého se účastní čínský prezident Si Ťin-pching. Summit má být podle čínského ministerstva zahraničí „epochálním milníkem v historii vývoje čínsko-arabských vztahů“.

V Bruselu se uskuteční jednání ministrů spravedlnosti zemí Evropské unie, které povede český ministr Pavel Blažek. Tématem budou i válečné zločiny na Ukrajině.

V plánu je i schůzka unijních ministrů zdravotnictví, kterou povede český ministr Vlastimil Válek.

Mezinárodní delegace vybraných politiků navštíví Kyjev i okolí. Jednat budou s ukrajinskými politiky, například s předsedou Nejvyšší rady Ukrajiny Ruslanem Stefančukem a předsedy vybraných výborů. Jedním z cílů cesty bude založení kanceláře Globsec v Kyjevě. Za ČR se zúčastní poslanec Marek Ženíšek.

Aukční síň Sotheby’s bude dražit lebku tyrannosaura rexe nalezenou v Jižní Dakotě. Očekává se, že by za ni zájemce mohl zaplatit 15 až 20 milionů dolarů.

Soud v Moskvě by měl vynést rozsudek nad opozičníkem Iljou Jašinem, který je obžalovaný z šíření lživých informací o ruské armádě. Na internetu upozorňoval na zabíjení ukrajinských civilistů ruskými vojáky. Prokuratura požaduje devítiletý trest vězení.

Den otevřených dveří na zámku Lány. Přístupné budou mj. Masarykova pracovna s vánoční výzdobou, Žlutý salon se štědrovečerní tabulí rodiny T. G. Masaryka, Modrá jídelna, Sloupová hala, Hudební salonek se svátečními tóny a další prostory zámku. V kapli Nejsvětějšího Jména Ježíš, která od roku 1850 slouží jako lánský farní kostel, bude k vidění dřevěný betlém z doby kolem roku 1900 nebo soška Jezulátka.

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...