Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Události

Do Prahy přivezou vánoční stromy. Vladimir Putin vystoupí s projevem

Nový vánoční strom na Staroměstském náměstí v Praze foto:  Tomáš Krist, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

V noci na úterý budou na Staroměstské a Václavské náměstí v Praze přivezeny vánoční stromy. Strom na Staroměstském náměstí se slavnostně rozsvítí v sobotu 2. prosince.

Česká televize představí jarní program. Představí nejen seriály Smysl pro tumor, Dobré ráno, Brno! II, Stíny v mlze II, To se vysvětlí, soudruzi! a Adikts, televizní film Svatá a distribuční film Manželé Stodolovi.

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) přijme premiéra Etiopie Abiy Ahmeda.

Pokračuje třídenní návštěva prezidenta Petra Pavla v Itálii. Setká se s prezidentem Sergiem Mattarellou, premiérkou Giorgiou Meloniovou, s honorárními konzuly České republiky v Itálii a se zástupci krajanské komunity.

Pokračuje schůze Sněmovny. Poslanci by měli projednat návrh armádních misí a novely zákonů o Státním fondu podporu investic, o investičních společnostech, o úřednících, o vodách a o ochraně půdního fondu. Opoziční ANO chce komentovat ekonomickou situaci země, kvůli které v pondělí demonstrovaly odbory.

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) se sejde se zástupci středoškolských studentů kvůli financování škol a stavu školství.

Letecká společnost Virgin Atlantic má uskutečnit první let přes Atlantik s využitím pouze udržitelného leteckého paliva.

Ruský prezident Vladimir Putin vystoupí s projevem na takzvaném Světovém ruském lidovém shromáždění, jehož organizaci zaštiťuje ruská pravoslavná církev. Očekává se, že Putin bude mluvit o tradičních hodnotách.

Uskuteční se pohřeb bývalé první dámy Spojených států Rosalynn Carterové, kterého se zúčastní i americký prezident Joe Biden.

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...