Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Události

Začíná hlavní líčení se strůjci útoků v Bruselu. Pokračuje jednání o koalici v Praze

Pokračuje přerušené ustavující zasedání pražského zastupitelstva. Zprava pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a předseda zastupitelů Spolu Zdeněk Zajíček. (24. listopadu 2022) foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

V platnost vstupuje embargo Evropské unie na ropu dováženou z Ruska v tankerech.

V Belgii začíná hlavní líčení v procesu s pachateli teroristických útoků, které v březnu 2016 zabily v Bruselu 32 lidí a stovky dalších zranily.

V plánu je setkání zástupců koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), Pirátů a STAN v rámci povolebního vyjednávání o podobě nového vedení města.

Obvodní soud pro Prahu 1 začne znovu projednávat případ takzvaných trafik pro poslance ODS, ve kterém čelí obžalobě bývalý premiér Petr Nečas a jeho manželka Jana.

Vrchní soud v Praze projedná odvolání Jiřího Dvořáka, který si má odpykat doživotní trest za vraždu zaměstnankyně úřadu práce a za jiné násilné činy proti dalším ženám.

Francouzská prokuratura slíbila další podrobnosti k nálezu těl dvou novorozenců v mrazáku. Dopoledne proběhne soudní pitva.

V Moskvě má pokračovat soud s ruským opozičním politikem Iljou Jašinem, kterému hrozí až deset let vězení za to, že na internetu hovořil o zabíjení civilistů během ruské okupace ukrajinského města Buča u Kyjeva. Média nevylučují, že zazní závěrečná řeč obžalovaného před ohlášením, kdy bude vynesen rozsudek.

Veterináři začnou likvidovat asi 17 000 kachen z velkochovu firmy Mavela Dynín ve Frahelži Jindřichohradecku, kde se objevila ptačí chřipka.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!