Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Soud rozhodne o Zemanově žalobě na Stehlíkovou, poslanci se sejdou kvůli důchodové reformě

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Koná se mimořádná schůze Sněmovny svolaná z koaličního podnětu k úvodnímu kolu debaty o vládním návrhu důchodové reformy.

Sněmovní mandátový a imunitní výbor se má dnes zabývat podnětem místopředsedy Sněmovny Jana Bartoška (KDU-ČSL) k zahájení disciplinárního řízení s předsedou SPD Tomiem Okamurou kvůli jeho výrokům na plénu dolní komory.

Začíná čtyřdenní okno, během něhož chce Čína vypustit do vesmíru vojenskou špionážní družici. Část Žlutého moře kvůli tomu bude uzavřena pro lodní dopravu.

V Bruselu proběhne jednání unijních ministrů obrany. Ti budou řešit zejména podporu Ukrajiny, mají jednat i s generálním tajemníkem OSN Jensem Stoltenbergem. Česko bude zastupovat ministryně obrany Jana Černochová.

Soud rozhodne o žalobě bývalého prezidenta Miloše Zemana na lékařku Džamilu Stehlíkovou kvůli jejím výrokům o Zemanově zdraví.

Gruzínský parlament má hlasovat o rozhodnutí prezidentky vetovat kontroverzní zákon o zahraničním vlivu.

Mají začít závěrečné řeči v newyorském procesu s exprezidentem USA Donaldem Trumpem. Trump čelí obžalobě z falšování finančních dokumentů v souvislosti s platbou za mlčení herečce Stephanie Cliffordové.

Autoři: ,

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...