Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Kabinou letadla proběhl nahý muž. Stroj musel otočit a přistát

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Pravidelná vnitrostátní linka aerolinek Virgin Australia z Perthu do Melbourne musela v pondělí přerušit let a neočekávaně přistát kvůli neukázněnému cestujícímu. Zcela nahý muž podle vyjádření dopravce proběhl uličkou mezi sedadly a srazil k zemi jednoho člena palubního personálu. Na letišti si ho po přistání převzala policie, napsal deník The Guardian.
  14:30

„Najednou jsem slyšel, jak někdo běží uličkou do přední části letadla, neměl na sobě žádné oblečení,“ popsal situaci jeden z cestujících. Na palubě v tom okamžiku propukl chaos, lidé se báli, že by to mohl být útok.

„Jeden člověk, který letěl první třídou, vyskočil a zastoupil mu cestu a spolu s dalšími dvěma ho srazili na zem,“ popsal cestující sled událostí. Naháče pak spoutaného odvedli do zadní části letadla.

Let VA696 z Perthu na západním pobřeží do Melbourne na východě trvá obvykle tři a půl hodiny. Incident se stal zhruba po hodině letu. Podle policie není jasné, kdy a kde se cestující svlékl ani proč tak učinil.

„Cestující, který narušil let, byl z přepravy vyloučen,“ uvedly aerolinie a omluvily se cestujícím i posádce. „Bezpečnost našich hostů a posádky je naší nejvyšší prioritou a upřímně se omlouváme hostům, kterých se to dotklo,“ řekl jejich mluvčí.

„Muže převezli k vyšetření do nemocnice, kde zůstává,“ napsala policie ve stručném prohlášení. Případem se 14. června bude zabývat soud v Perthu.

Autoři: ,