Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Agrofert se zvětší, Babiš připravil 6,5 miliardy

Ekonomika

  8:47
PRAHA - Zemědělsko-potravinářská skupina Agrofert Holding podnikatele Andreje Babiše se letos dále rozroste. Babiš plánuje rozšířit společnost o osm dalších firem. Je připraven za ně utratit 6,5 miliardy korun.

Andrej Babiš foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

 "Dnes máme na stole osm reálných akvizicí za 6,5 miliardy korun. Ty chceme realizovat ještě v letošním roce," řekl Babiš Lidovým novinám. Ne všechny firmy, které podnikatel zatím odmítl specifikovat, působí v Česku. "Akvizice se uskuteční v zemědělsko-potravinářském byznyse v regionu střední Evropy," řekl Babiš.

Již dříve Babiš přiznal, že v Česku má zájem koupit Mlékárnu Hlinsko. Po jejím připojení k olomoucké Olmě, kterou již vlastní, by se stal největším zpracovatelem mléka v zemi.

Nově letos Babiš vstoupí i do dřevozpracujícího průmyslu, kde převezme firmy ze skupiny Wotan. Další expanzi ve dřevozpracujícím sektoru zatím neplánuje. Nehodlá ani investovat do nákupu lesů.

Ke konci loňského roku tvořilo Agrofert Holding celkem 182 firem. Čistý zisk skupiny byl 5,97 miliardy korun.

ROZHOVOR

Rozhovor s Andrejem Babišem čtěte v zítřejších LN

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...